To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
newbeetle.pl
FORUM NEW BEETLE CLUB POLAND

Silnik + zasilanie paliwem - Falujące obroty

KATE TRUCK GIRL - Śro Wrz 05, 2018 10:44 am
Temat postu: Falujące obroty
Hejo. Przetrzepałam całe forum i wszędzie pisze o obrotach ale niestety nic nie tyczy się mojego zółwia. Rzecz w tym, że od tygodnia czasu ( czyli odkąd go kupiłam, a podobno wcześniej tego nie było ) Auto faluje na obrotach. Skcze od 0 do 1 albo od 1 do 1,3 ..... Nie ma innych objawów ... zero kontrolek, zero stukania... tylko faluje co doprowadza mnie do szału ...
Obstawiam przepustnicę albo silniczek krokowy, ale nie uśmiecha mi się wymieniać wszystkiego po kolei ;P Ma ktoś jakiś pomysł? może ktoś przerabiał temat ... <beczy> <beczy>

wacie72 - Śro Wrz 05, 2018 12:22 pm

Może to głupie ale sprawdź czy nie masz nieszczelności w dolocie powietrza .
W Octavi w silniku 1.6 miałem lekko (niewidocznie) rozerwaną harmonijkę na przewodzie i silnik falował na wolnych w zakresie 800 - 1100.

KATE TRUCK GIRL - Śro Wrz 05, 2018 12:32 pm

To wcale nie jest głupie ... miałam nieszczelność ale wczoraj udało się się dorwać nowy zamiennik i wymieniłam całą rurę :(
wacie72 - Śro Wrz 05, 2018 1:10 pm

To jeszcze jedna rzecz która dawała mi takie objawy.
Przewód podciśnieniowy serwa z zaworem zwrotnym (tak to się chyba nazywa).
Na przewodzie jest zawór z którego odchodzi króciec który u mnie na pracującym silniku zasysa powietrze,wystarczyło zatkać go palcem by falowanie ustało. Nie wiem do czego to służy ani dlaczego nie ma na nim u mnie żadnego przewodu ale pamiętam że czymś to zaślepiałem. <myśli>

KATE TRUCK GIRL - Czw Wrz 06, 2018 12:20 pm

Będę to musiała sprawdzić... Jednak trochę podzwoniłam, popytałam i wszyscy stawiają na zawaloną przepustnice. Także dzisiaj będzie zabawa z wyczyszczeniem jej, później adaptacja i oby to było to !
ps. padło również hasło " cewka " ale auto rusza i pracuje normalnie, nie mówiąc już o spalaniu pani benzyny które jest wyjątkowo małe- 7/100 ...
No nic ... dam znać jak uda się znaleźć przyczynę ! :)

[ Dodano: Czw Wrz 06, 2018 10:16 pm ]
Ręce opadaja... pojechałam do mechanika, sprawdził przepustnicę, mówi że cacy ... podpiął kompa- zero błędów, nie licząc jakiś drobnych które wyskoczyły przez wyciąganie wtyczek .... Ale mówi, że coś tam coś tam i coś tam z czymś tam nie ma synchronizacji . Pokazuje jakieś skaczące liczby i oznajmia, że rozrząd źle zrobiony ... No to wysyłam film do kumpla, od którego kupiłam auto a on do swojego mechanika, który robil rozrząd. Jego mechanik dzwoni i mówi że to nie rozrząd tylko jakieś lewe powietrze gdzieś się dostaje. I bądź człowieku mądry i pisz wiersze ... <wnerw> <wnerw> <wnerw>

beetle - Czw Wrz 06, 2018 9:58 pm

KATE TRUCK GIRL napisał/a:
mówi, że coś tam coś tam i coś tam z czymś tam

chyba otworzę kolejne piwo <załamka>