To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
newbeetle.pl
FORUM NEW BEETLE CLUB POLAND

OGÓLNE - Zimowe opony ekonomiczne - doradźcie

sasiad - 2018-11-26, 22:48

ie wiem nic o chińczykach natomiast amerykańskie opony zimowe wypadały gorzej w testach niż europejskie letnie
nigdy nie kupuj nalewajek to istna loteria ,każda opona inna waga

WojtekK - 2018-12-01, 22:31

A ja napisze ze zawsze kupowalem nalewki u sprawdzonego dostawcy i nigdy nie narzekalem. Moim zdaniem jesli zimą nie chce sie byc szybkim i wscieklym nalewki sa ok. Dobrze sprawuja sie w sniegu a cenowo sa tansze od najtanszych chinczykow. Zwykle nalewki maja wzory bieznika bardzo podobne do tych znanych producentow.
Podsumowujac napewno nie sa gorsze od chinczykow wiec po co przeplacac.

Michał126 - 2018-12-27, 15:39

WojtekK, może dlatego, że opona to nie tylko bieżnik, a w takim przypadku cała osnowa jest stara?

Beetlejuice, nikt się nie przywali do opon wielosezonowych, bo nikt nie będzie sprawdzał niczego poza homologacją M+S, którą mają nawet Michelin Crossclimate - reklamowane jako opony letnie z homologacją zimową.

Jeśli chodzi o wybór, to ja dla 200 zł oszczędności nie przesuwałbym granicy bezpieczeństwa, którą dają opony. A tanie modele renomowanych marek obiektywnie są gorsze choćby pod względem hałasu czy przyczepności na mokrym - jednak proste klocki sprawiają, że na śniegu one kopią całkiem przyzwoicie. Nawet Dębica Frigo 2, której nienawidzę, uchodzi za dobrą w śniegu, pod warunkiem, że jest świeża (mieszanka jest dość gówniana i opony po paru latach robią się twarde).

Mój tani wybór obecnie to byłby Barum Polaris 3 lub nowy Polaris 5. Trochę droższe to Uniroyal MS Plus 77 (oprócz miękkiej ściany bocznej opony naprawdę dobre), jeszcze droższe - Nokian WR D4 lub ex aequo Dunlop Winter Sport 5. Tyle z tegorocznych przemyśleń na temat zimówek, chociaż wyjątkowo nikomu nie musiałem żadnych wybrać i kupić.

WojtekK - 2018-12-30, 10:40

Niech kazdy pisze co chce wiadomo najlepiej kupowac co rok markowe opony.... Ale prawda jest taka ze nalewki sa ok i wcale nie sa jakies niebezpieczne i chca cie zabic. Wole co 2 lata kupowac swierze nalewki niz kupic nowe i potem jezdzic na nich az nie zrobia sie łyse bo sie duzo zaplacilo i trzeba je wykozystac do konca....
Beetlejuice - 2018-12-30, 17:08

One mają jakieś atesty czy dopuszczenia do ruchu? Czy w tym zakresie też są Janusze bieżników?
CZARNY - 2018-12-30, 17:36

Firmy oferujące "nalewki" działają legalnie do tego na swoje produkty udzielają gwarancji pisemnych -co do jakości mieszanki gumy ,bieżnika Przed zakupem zawsze możemy poprosić o atest dla danego produktu cz inny certyfikat. <myśli>
Michał126 - 2019-01-02, 12:06

WojtekK, co jest złego w eksploatacji opon do bezpiecznej granicy (4 mm)? Poza tym ta granica też jest dość płynna w przypadku markowych produktów - np. Michelin Alpin 6 (tegoroczny wypust) ma lamelki cięte na tę samą głębokość co klocki bieżnika i według testów nawet przy 3 mm zapewnia akceptowalną trakcję na śniegu i mokrym. Czuję zresztą, że jak nie pojawi się coś wspaniałego na rynku, to będą moje następne zimówki.
WojtekK - 2019-01-03, 01:39

Zakladajacy temat prosil o porade przy zakupie opon ekonomicznych a wy mu tu wyskakujecie z jakimis michelinkami....

Jesli chcesz sie wymadrzac zrob poradnik a nie mieszaj w temacie.

xx xx xxxx xxxxxx xx xxxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxx...

politykę proszę zostawić w domu - the_undertaker/mod

the_undertaker - 2019-01-03, 02:32

...jednocześnie proponuję powściągnąć fantazję i wypowiadać się do rzeczy w przeciwnym wypadku zaczniemy szlachtować temat i doprowadzimy go do porządku zgodnego z regulaminem.

Zapominalskim przypomnę temat - "Zimowe opony ekonomiczne - doradźcie"

Michał126 - 2019-01-06, 12:48

WojtekK, otóż to, poprosił o poradę w zakupie opon ekonomicznych, a nie zrecyklingowanych śmieci, czyli nalewek, ze starym kordem i nalepionym nowym bieżnikiem. Napisałem o oponach ekonomicznych (Barum Polaris) i dodałem luźną dygresję na temat lepszych.