To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
newbeetle.pl
FORUM NEW BEETLE CLUB POLAND

DIAGNOSTYKA VAG - Problem z ABS, ESP i G85, błędy 65535, 18057, 00778, 01316

koti23 - Wto Lis 13, 2012 1:05 pm
Temat postu: Problem z ABS, ESP i G85, błędy 65535, 18057, 00778, 01316
Witam,

Moja siostra stała się szczęśliwym (nie do końca) posiadaczem New Beetle-a 1.9TDI rocznik 2000.

Samochód ogólnie jest bardzo fajny tylko jest cały czas jest problem z zapalającymi się kontrolkami ABS-u, hamulca ręcznego i kontroli trakcji :(
Nie świecą się ona cały czas ale sporadycznie zapalają (wszystkie na raz) i czasem jeszcze towarzyszy temu sygnał dźwiękowy.

Samochód był u mechanika który stwierdził że uszkodzony jest komputer samochodu, wymontował go i niby naprawił. Ale po całym dniu spokoju dalej wszystko wróciło do normy, mechanik powiedział że pewnie przewody między ECU a ABS-em są uszkodzone i on tego nie naprawi, ale kasę wziął:/

Nie wiem co mogę teraz z tym zrobić?
Może ktoś miał podobne objawy i wie co może być uszkodzone?
Może ktoś może polecić jakiegoś mechanika który to zrobi a nie tylko powie że zrobił i weźmie za to kasę. Najlepiej by pasowała okolica Warszawy.

Przesyłam logi z błędami:

Address 01: Engine Labels: 038-906-012-AGR.lbl
Control Module Part Number: 038 906 012 Q
Component and/or Version: 1,9l R4 EDC 0000SG 2818
Software Coding: 00002
Work Shop Code: WSC 00066
VCID: 1E37DA4BB277
1 Fault Found:

18057 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller
P1649 - 35-00 - -

Address 03: ABS Brakes Labels: 1C0-907-37x-ESP-F.lbl
Control Module Part Number: 1C0 907 379
Component and/or Version: ESP 20 CAN V005
Software Coding: 18945
VCID: E7D93FAFADAD
2 Faults Found:

65535 - Internal Control Module Memory Error
00-00 - -
00778 - Steering Angle Sensor (G85)
49-00 - No Communications

Address 19: CAN Gateway Labels: 6N0-909-901-19.lbl
Control Module Part Number: 6N0 909 901
Component and/or Version: Gateway K<->CAN V072
Software Coding: 00006
VCID: F0EB54F39863
1 Fault Found:

01316 - ABS Control Module

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc!!!

beetle - Wto Lis 13, 2012 3:04 pm

witaj na forum.
sam chyba niewiele zrobisz, musisz znaleźć elektronika który przyjrzy się komunikacji, elektronice, przewodom i złączom w i między ecu a abs.
trzeba szukać wody i niepewnych styków i przewodów (zagięcia, przetarcia i uszkodzenia izolacji).
najbardziej podejrzana jest elektronika w pompie abs a błąd 65535 to właściwie kaplica.
dochodzi jeszcze czujnik skrętu kierownicy.
w tym momencie zostaje tylko wypiąć i wpiąć parokrotnie wtyki przy kompie silnika i pompie abs i zrobić nastawy podstawowe według procedur:
http://wiki.ross-tech.com...nics_%28MK60%29
a potem system test drogowy:
http://www.youtube.com/watch?v=7AVPRj2BNuc

jak nic się nie poprawi to warsztat.

koti23 - Wto Lis 13, 2012 4:13 pm

Wielkie dzięki za odpowiedz, po przeczytaniu wielu już tematów na tym forum domyślałem się że na Ciebie mogę liczyć z odpowiedzią:)

Jutro pobawię się z tymi wtyczkami, może to coś pomoże, choć tą przy ECU już ruszałem (psiknąłem jakimś płynem do elektryki) i jakoś nic to nie dało:/ coś mi się wydaje że z tym nie będzie tak łatwo :P
Po skasowaniu wszystkich błędów pierwszy który wyskakuje (np. przy gwałtownym ruszeniu na piasku) to 65535, pozostałe pojawiają się po pewnym czasie.

Może ktoś ma namiar na jakiegoś elektryka czy kogoś kto by mógł się tym zająć ??

Piwek - Wto Lis 13, 2012 4:45 pm

Zapytam kumpla, czy się podejmie... i dam znać :)

PS Tą elektronikę da się naprawić, ale koszty są nie małe.

Aparatka - Wto Lis 13, 2012 6:15 pm

beetle to chodząca encyklopedia i jest skarbem na tym forum, powinien mieć helikopter (opłacany przez club :D ) i wszystkim pomagać jak coś się dzieje nie tak.
Ja mam elektryka ale niestety jest w Łodzi. Nie chce nic mówić, ale nie wiem czy to siostry auto nie miało potężnego dzwona albo nie było zalane.
Moje było zalane bo do dziś czuję zapach stęchlizny i nie zapomnę jak mnie klął mechanik zakładając alarm ,,wszystkie przewody przegnite". Ale dyskoteki póki co nie miałam nigdy. Może ktoś zostawił otwarte okna. Szukaj dobrego i zaufanego elektryka żeby nie zdarł z Ciebie skóry a żeby pomógł.

koti23 - Wto Lis 13, 2012 9:35 pm

Przed zakupem beetle-a był sprawdzany czujnikiem lakieru i warsztacie więc wątpię w twoje przypuszczenia Apacz, ale ich nie odrzucam :P w naszym kraju wszystko jest możliwe :)
Co do tej usterki to nie jest to jakaś dyskoteka niewiadomego pochodzenia, bo raczej wszystkie kontrolki i wszystkie błędy prowadzą do jednego (przynajmniej tak mi się wydaje) czyli jakiegoś uszkodzenia w sterowniku ABS-u lub w przewodach pomiędzy ECU a ABS-em. Uszkodzenie ECU odrzucam bo niby ten mechanik to naprawił :)

Z tego co widziałem wyjmując ECU, to beetle jest tak skonstruowany że woda chyba nie ma dużego problemu aby się dostać do samego ECU jak i wszystkich przewodów do niego prowadzących (wystarczy wlać wodę przez kratki pod wycieraczkami ) więc nie potrzebne jest od razu jakieś zalanie a po prostu większy deszcz czy też mycie na myjni.

Aparatka - Śro Lis 14, 2012 5:23 pm

No masz rację, tak czy siak musisz znaleźć problem.
Powodzenia :)