Strona Główna newbeetle.pl
FORUM NEW BEETLE CLUB POLAND

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Piwek
2016-01-13, 14:42
I. REGULAMIN Forum i Klubu NBCP
Autor Wiadomość
Piwek 
wredna mendaWiek: 48
Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 13144
Otrzymał 378 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-29, 10:20   I. REGULAMIN Forum i Klubu NBCP

REGULAMIN forum internetowego

oraz "New Beetle Club Poland"
& 1. Zasady ogólne forum


1. Portal i forum internetowe powstało dla popularyzacji samochodu Volkswagen New Beetle oraz The Beetle, poprzez umożliwienie dostępu do forum internetowego, wymiany informacji i spostrzeżeń oraz fachowych wiadomości dotyczących samochodu Volkswagen New Beetle oraz The Beetle.
2. Forum może być wykorzystywane tylko zgodnie z obowiązującym prawem oraz netykietą.
3. Forum internetowe jest w znacznej części ogólnodostępne, koszty zaś utrzymania serwera są współdzielone przez pełnoprawnych członków New Beetle Club Poland, zwanego w dalszej części regulaminu NBCP.
4. Zabrania się umieszczania na forum treści niezgodnych z prawem, obraźliwych, wulgaryzmów, propagujących przemoc, w tym także zdjęć o treści erotycznej przekraczających granice dobrego smaku, treści o tematyce religijnej i politycznej (również w wiadomościach PW).
5. Każda osoba korzystająca z portalu lub forum winna przestrzegać niniejszego regulaminu oraz ma obowiązek podporządkować się zaleceniom lub uwagom osób administrujących forum.
6. Logo Klubowe oraz wynikające z tego wyróżniki Klubowe (np. naklejki), stanowią własność członków NBCP. Korzystać z nich mogą członkowie NBCP. Osoba nie będąca członkiem NBCP uzyskuje prawo do korzystania z powyższych wyłącznie za pisemną zgodą Zarządu NBCP. Nie można kopiować, reprodukować, ściągać, publikować powtórnie, nadawać, przekazywać, wyświetlać, modyfikować i powtórnie używać materiałów z tej witryny internetowej bez pisemnej zgody Zarządu NBCP.

& 2. Zasady zachowania się na forum


1. Przy rejestracji na forum należy wypełnić bezwzględnie wszystkie pola formularza, a w szczególności należy używać nicków nieutrudniających identyfikację użytkownika lub niezgodnego z zasadami netykiety. W profilu użytkownika bezwzględnie dopisz miasto swojego aktualnego przebywania, płeć, markę auta, model, rok produkcji - brak tego wpisu traktowany jest na równi z podawaniem fałszywych danych i będzie podlegał banicji.
2. Zabrania się używania nicków podobnych do funkcjonujących na forum, szczególnie podobnych do nicków członków NBCP.
3. Zanim napiszesz pierwszy post (związany z tematyką forum!) przedstaw się i przywitaj w dziale PRZYWITAJ SIĘ . Dzięki temu będziemy mogli Cię lepiej poznać, zaprosić na lokalny NBD (New Beetle Day), czy polecić ASO/warsztat w twojej okolicy. Przywitanie się w tym konkretnym temacie jest również warunkiem zezwalającym na zakładanie tematów przez nowego uczestnika forum.
4. Forum http://forum.newbeetle.pl/ tworzymy my wszyscy i jest to jednoznaczne, że odpowiadamy za atmosferę tutaj panującą. Szanujmy siebie i innych, postarajmy się aby nikogo nie urazić swoją wypowiedzią.
5. Forum zostało stworzone po to, aby pomagać sobie nawzajem.
6. Zanim napiszesz nowy post sprawdź na forum, czy temat nie był już poruszany. Do tego właśnie służy funkcja SZUKAJ .
7. Posty niezwiązane z danym tematem, bzdurne oraz posty poruszające istniejące już na forum tematy mogą być usuwane, a autor może zostać upomniany.
8. Tworząc nowy wątek na forum, nadaj mu taki tytuł, aby przedstawiał on w skrócie opisywany przez Ciebie problem. Nie wolno zakładać tematów zatytułowanych: "Mam problem" "Czy wiecie ?" itd. UWAGA! Posty z tematami typu: "Mam problem" "Czy wiecie ?", "problem", etc, będą usuwane do archiwum bez ostrzeżenia!
9. Jeżeli wiesz, że rozwiązanie problemu lub odpowiedź na dany temat znajduje się na forum, to podaj linka do takiego tematu! W innym przypadku jeżeli nie chcesz pomóc, to przynajmniej nie komentuj - posty typu "użyj szukajki" będą usuwane! Za tego typu komentarze będą wręczane ostrzeżenia bez upomnienia!
10. Jeżeli rozwiązałeś problem, o którym zakładałeś temat, to warto się tym i sposobem jego rozwiązania podzielić z innymi użytkownikami.
11. Zabrania się pisania postów i ich tytułów WIELKIMI LITERAMI, wykrzykników w tytułach tematów.
12. Cytując w swoim poście informacje zaczerpnięte z zewnętrznych źródeł (gazety, inne fora) obowiązkowo "zamknij" je w cudzysłowie i podaj źródło. Administracja NBCP nie odpowiada za treści, zdjęcia, odnośniki, itp. wklejane przez użytkowników. Wszelkie treści niezgodne z prawem będą natychmiast usuwane.
13. Nie nabijaj postów na forum. Jeśli to robisz, administrator może usunąć konto lub zablokować możliwość pisania na forum (bez wcześniejszego uprzedzenia!).
14. Aby poprawić zatwierdzony post korzystaj z przycisku "Edytuj" - masz na to 120 minut od chwili zatwierdzenia postu. Wiadomości pisane jedna pod drugą przez tego samego autora zostaną automatycznie scalone w jeden post.
15. Forum powstało głównie dla posiadaczy i miłośników Volkswagena New Beetle'a oraz The Beetle'a, ale możesz pisać również o problemach z autkami pochodzącymi z koncernu VAG (zwłaszcza bliźniaczymi: Audi A3, VW Golf IV, Skoda Octavia, Seat Leon 1N).
16. Niedozwolone jest prowadzenie niemerytorycznych, osobistych dyskusji między użytkownikami (dyskusje takie zachowaj np. na PW).
17. Podszywanie się pod inne osoby i robienie zamieszania na forum = banicja.
18. Podawanie fałszywych danych w profilu = banicja.
19. Konta osób zarejestrowanych na forum, a nie logujących się dłużej niż 180 dni oraz konta osób zarejestrowanych dłużej niż 90 dni, które nie napisały żadnego posta mogą być automatycznie usuwane bez wcześniejszego ostrzeżenia.
20. Nie należy wyciągać topiców sprzed paru miesięcy, chyba że masz do dodania coś nowego, wnoszącego do tematu.
21. Avatar może mieć maksymalny rozmiar 150x150 pixeli, tylko jeden obrazek, nie może zawierać treści powszechnie uważanych za obraźliwe lub budzące niesmak (odpowiednie pole do załadowania avatara w profilu pojawia się po napisaniu przez użytkownika 10-ciu postów).
22. Stopka/Podpis może mieć maksymalnie 150 znaków w podpisie, wymiary obrazka: 50x600 pikseli, rozmiar maksymalny: 50kb. Zabrania się wpisywania jakichkolwiek skryptów w stopce/podpisie oraz wszelkich reklamowych tekstów, ogłoszeń i nazw firm. Dopuszczalne jest umieszczenie banerów reklamowych lub linków www tylko i wyłącznie przez członków NBCP, oficjalnych sponsorów oraz partnerów NBCP (dot całego tekstu forum). Wszelkie inne adresy www, banery reklamujące inne fora, firmy, ogłoszenia, itp. będą usuwane. Nie przestrzeganie tej zasady jest równoznaczne z nadaniem ostrzeżenie jak w &4 Regulaminu. Stopka niespełniająca ww. warunków zostanie natychmiastowo usunięta przez Administratora.
23. Wszelkie obrazki wklejaj w postaci tagów [img]...[/img], czyli wrzucaj na darmowe serwery np.: http://www.imageshack.us http://www.fotosik.pl http://www.motofan.net/upload/ a na forum umieszczaj jedynie link, oszczędzisz w ten sposób cenne miejsce na naszym serwerze.
24. Zamieszczając zdjęcie którego jesteś autorem, a nie wyrażasz zgody na publikację go w innych miejscach - zdjęcie podpisz trwale i czytelnie lub oznacz go logo NBCP.
25. Zabrania się obrażania innych użytkowników forum.
26. Zabrania się używania avatarów podobnych do avatarów innych członków NBCP bez uzyskania ich zgody, z wyjątkiem zdjęć własnego auta.
27. Wszystkie komentarze i przemyślenia publikowane są przez użytkownika na własną odpowiedzialność i jednocześnie stają się one wiadomościami publicznymi.
28. Na danym forum umieszczaj tematy oraz odpowiedzi zgodne z tematyką danego podforum.
29. Niedopuszczalne są wpisy typu "Zgadzam się", "Racja" itp. Swoje wypowiedzi staraj się rozwinąć i poprzeć jakimiś argumentami.
30. Jeśli masz jakiś problem techniczny, co do funkcjonowania forum, napisz do jednego z moderatorów odpowiedzialnych za dane podforum - na pewno postaramy się rozwiązać Twój problem.
31. Pamiętaj, że forum reprezentuje sobą pewien poziom, więc postaraj się swoim postem nie zaniżać tego poziomu.
32. Użytkownicy forum nie mają prawa używać kolorowej czcionki w tytułach, jak i w treści tematów i postów. Jedynym obowiązującym kolorem jest kolor wynikający z ustawień systemowych (nie dotyczy stopek zgodnych z regulaminem).

& 3. Zasady umieszczania ogłoszeń w dziale "Kupię/Sprzedam"


1. Dział Kupię/Sprzedam jest formą wewnętrznej wymiany ogłoszeń przez forumowiczów i członków NBCP.
2. Zabrania się sprzedaży produktów i usług niezgodnych z prawem oraz dobrymi obyczajami.
3. Ogłoszenia o sprzedaży aut mają prawo zamieszczać tylko byli i obecni członkowie NBCP.
4. Doklejanie ogłoszeń do istniejących wątków jest zabronione.
5. Każde umieszczone ogłoszenie w swojej treści musi posiadać:
a) nazwę towaru lub usługi oraz czynność (sprzedam/kupię/oddam/zamienię/wykonam/zlecę),
b) dokładny i wyczerpujący opis,
c) cenę brutto,
d) bezpośredni kontakt do osoby odpowiedzialnej za sprzedaż, kupno lub inną czynność,
e) w przypadku zamieszczenia linku innego serwisu ogłoszeniowego obowiązują również zasady &3.
Jeżeli ogłoszenie zawiera wszystkie powyższe określające przedmiot sprzedaży oraz umożliwiające bezpośredni kontakt ze sprzedającym zabrania się prowadzenia jakiejkolwiek dyskusji w temacie ogłoszenia.
6. Dział "Sprzedam/Kupię dotyczy tylko i wyłącznie samochodu New Beetle.
7. Ogłoszenia nie dotyczące marki New Beetle mogą być zamieszczane w podforum "Sprzedam/Kupię - INNE"
8. Ogłoszenia łamiące zasady forum oraz wymagania &3 będą usuwane bez ostrzeżenia przez administrację forum.
9. Usunięty
10. Zabrania się umieszczania ogłoszeń sprzedaży w innym miejscu na forum, niż w dziale Kupię/Sprzedam pod rygorem i z konsekwencjami kary zgodnie z &4.
11. Administracja NBCP nie ponosi odpowiedzialności za PRZEDMIOTY SPRZEDAWANE LUB KUPOWANE PRZEZ FORUMOWICZÓW ZA POŚREDNICTWEM FORUM.
12. NBCP nie ponosi odpowiedzialności za osoby handlujące za pośrednictwem serwisu.
13. Administracja NBCP nie pobiera żadnych opłat za umieszczanie ogłoszeń handlowych w serwisie i nie ma z tego tytułu korzyści materialnych.

& 4. Konsekwencje nieprzestrzegania regulaminu


1. Modyfikacja wiadomości, w której został złamany regulamin.
2. Usunięcie wiadomości.
3. Otrzymanie upomnienia, 3 upomnienia = 1 ostrzeżenie
4. Otrzymanie ostrzeżenia, przy czym:
a) otrzymanie więcej niż 3 = zablokowanie możliwości pisania postów,
b) otrzymanie więcej niż 5 = zablokowanie możliwości wejścia na forum,
c) ostrzeżenia z upływem czasu nie wygasają, ale mogą być usuwane decyzją administracyjną,
d) w zależności od rangi nadużycia możesz otrzymać 1-3 ostrzeżeń.
e) użytkownik nie może być karany wielokrotnie za dane jednostkowe przewinienie.
5. W przypadku drastycznego, złośliwego lub uporczywego łamania zasad, administrator zawsze może:
a) czasowo zablokować możliwość wypowiedzi na forum,
b) zablokować na stałe konto.&5. Uprawnienia administratora i moderatora1. Może usunąć lub przenieść wątek, jeśli nie jest on związany z działem forum lub znacząco odbiega od pierwotnego tematu.
2. Ma prawo edytowania lub usuwania postów łamiących regulamin.
3. Może usunąć post, jeśli jest napisany z dużą ilością błędów ortograficznych, napisany bez znaków interpunkcyjnych, z brakiem dużych liter na początkach zdań, napisany nieskładnie, niezrozumiale itp.
4. Może zamknąć dany wątek, jeśli nie można już wnieść do niego żadnych merytorycznych treści.
5. Może udzielać ostrzeżeń.
6. Tylko administratorzy i moderatorzy mają prawo do zwracania uwagi użytkownikom serwisu.
7. Jeśli jakiś użytkownik poczuje się dotknięty lub urażony jakimś tematem lub wpisem na forum, to może domagać się od administratorów lub moderatorów zamknięcia danego wątku, a w wyjątkowych i uzasadnionych sytuacjach do usunięcia danego wpisu.
8. Decyzje administratorów oraz moderatorów nie podlegają komentowaniu na forum i są autorytarne - można to robić poprzez PW.
9. Po skorygowaniu wątku lub postu, moderator oraz administrator są zobowiązani do widocznego wpisu w poście z informacją o dokonaniu zmian oraz mają obowiązek się podpisać.


&6. Członkostwo w NBCP1. Członkostwo w NBCP jest dobrowolne.
2. Członkiem NBCP może być każda osoba spełniająca zasady przyjęcia w poczet członków NBCP oraz przestrzegająca regulamin Członkostwa NBCP.
3. Obowiązkiem i prawem członków NBCP jest:
a) sprawowanie nadzoru nad funkcjonowaniem forum, w tym szczególnie klubu NBCP,
b) nakreślanie oraz realizowanie strategicznych kierunków działań forum oraz klubu,
c) podejmowanie działań zmierzających do rozwoju klubu,
d) inne działania uzgodnione z administracją forum, zgodne z regulaminem forum.
e) dawanie przykładu dobrego i godnego zachowania innym użytkownikom serwisu.
4. Członek NBCP uczestniczy w życiu klubu głosem doradczym.
5. O przyjęciu w poczet członków NBCP decyduje Zarząd klubu.
6. Decyzje Zarządu NBCP są decyzjami autorytarnymi.
7. Członkowie NBCP winni są do przestrzegania powyższego regulaminu oraz zasad członkostwa.
8. Każdy członek NBCP winien jest aktywnie uczestniczyć w życiu klubu.
9. NBCP realizuje swoją działalność poprzez:
a) ułatwienie dostępu do wiadomości fachowych dotyczących modelów New Beetle oraz The Beetle,
b) ułatwienie kontaktu pomiędzy użytkownikami w celu wymiany informacji i doświadczeń, szczególnie w zakresie wzajemnej pomocy technicznej,
c) uzyskanie zniżek na produkty i usługi w serwisach, sklepach motoryzacyjnych itp.,
d) budowa więzów solidarności koleżeńskiej, integracja środowiska oraz wspieranie współpracy miedzy użytkownikami serwisu,
e) organizację corocznych ogólnopolskich spotkań klubowych połączonych z aktywną formą spędzania czasu szczególnie w zakresie pogłębiania wiedzy motoryzacyjnej oraz bezpieczeństwa na drogach,
f) współdziałanie i współpraca z podobnymi organizacjami w kraju i za granicą.
10. Każdy członek NBCP ma prawo:
a) uczestniczyć w działalności klubu, forum oraz używać jako loga NBCP zgodnie z jego przeznaczeniem,
b) uzyskać dostęp do forum klubowego, pomocy technicznej, pomocy innych klubowiczów,
c) uzyskać dostęp: do poczty klubowej z domeną @newbeetle.pl,
d) do używania/wstawienia graficznego podpisu/stopki,
e) do avatara, zgodnego z założeniami regulaminu,
f) nieograniczonego dostępu do działów serwisu newbeetle.pl,
g) uzyskać naklejkę z logo NBCP,
h) do zakupu gadżetów klubowych w ramach cyklicznych akcji ogłaszanych na forum klubowym.
i) korzystać ze zniżek oraz udogodnień dla członków NBCP u partnerów klubowych.
11. Zabrania się wszystkim Członkom NBCP:
a) nadużywać logo oraz znaków NBCP do celów niezgodnych z działaniami oraz polityką klubu,
b) używać poczty klubowej w celach niezgodnych z prawem,
c) prowadzić działalności na szkodę klubu.
12. Obowiązki każdego członka NBCP:
a) opłacać terminowo składkę członkowską,
b) uczestniczyć aktywnie w życiu klubu, w tym udzielać się na forum internetowym,
c) uczestniczyć w spotkaniach klubowych, szczególnie w ramach możliwości, uczestniczyć w ogólnopolskim spotkaniu członków NBCP,
d) służyć pomocą i wspierać innych członków NBCP oraz użytkowników serwisu, w miarę posiadanych możliwości,
e) przestrzegać regulamin, w tym szczególnie zasad członkostwa w NBCP,
f) godnie reprezentować NBCP.&7. Warunki członkostwa w NBCP


1. Warunki przyjęcia do NBCP
a) należy być zarejestrowanym na forum oraz udzielać się na forum,
b) w miarę możliwości służyć pomocą forumowiczom oraz klubowiczom,
c) należy opłacić co najmniej jedną roczną składkę członkowską NBCP.
2. Członkostwo w NBCP ustaje w przypadku:
a) rezygnacji złożonego pisemnie na forum,
b) nie opłacenia składki członkowskiej w terminie (w takim wypadku automat zmieni status z członka NBCP na normalnego forumowicza),
c) rażącego nieprzestrzegania Regulaminu,
d) działania na szkodę klubu oraz forum.&8. Finanse NBCP1. Finansowanie NBCP odbywa się na podstawie składek członkowskich.
2. Wysokość składek NBCP ustalana jest przez Zarząd NBCP
3. Wysokość składki członkowskiej za każdy rok członkostwa, tj. za rok składkowy, począwszy od 1 stycznia do 31 grudnia danego roku zostanie podana przez Zarząd NBCP do publicznej wiadomości na co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem roku składkowego. Istnieje możliwość uiszczenia składki w dwóch równych ratach z terminami płatności do 31 stycznia danego roku składkowego - I rata oraz do 31 lipca danego roku składkowego - II rata.
4. Składka członkowska nie podlega zwrotowi.
5. Składka członkowska przeznaczona jest na realizowanie podstawowych zadań klubu, a w szczególności na:
a) opłatę i utrzymanie serwerów klubowych,
b) zakup wyróżników klubowych, w tym w szczególności: naklejek z logiem klubu, wizytówki oraz inne uzgodnione wyróżniki klubowe. Jednocześnie zabrania się używania ww. wyróżników przez osoby inne niż członkowie NBCP,
c) rozwój klubu w tym na działania popularyzujące działalność klubu,
d) organizację corocznych ogólnopolskich spotkań NBCP,
e) inne działania zgodne z regulaminem i prowadzoną polityką NBCP.
6. Termin płatności składki członkowskiej mija z dniem 31 stycznia każdego roku kalendarzowego (składkowego) lub odpowiednio do 31 stycznia i 31 lipca w przypadku płatności ratalnej. Po tym terminie względem tych osób będzie miał zastosowanie &7 pkt 2b.
7. Składki członkowskie opłacone w pełnej wysokości po 1 listopada roku bieżącego uprawniają do członkostwa w NBCP od dnia wpływu składki aż do końca kolejnego roku kalendarzowego.
8. Składka ratalna zapłacona po 1 listopada, w wysokości połowy pełnej składki uprawnia do członkostwa w NBCP od dnia wpływu składki do 30 czerwca roku następnego.
9. Składka ratalna zapłacona po 1 maja, w wysokości połowy pełnej składki uprawnia do członkostwa w NBCP od dnia wpływu składki do 31 grudnia roku bieżącego.&9. Postanowienia końcowe
1. Zarząd NBCP zastrzega sobie prawo modyfikowania niniejszego regulaminu bez uprzedzenia.
2. Regulamin wchodzi w życie z dniem opublikowania na forum.
3. Rejestracja w serwisie http://forum.newbeetle.pl/ jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu.New Beetle Club Poland

Krzysztof Paczkowski

PREZES ZARZĄDU
_________________
To pisałem ja... ewidentnie wredna itd itd itd... z zaje... wielkim SZYBERDACHEM...

Piwek
piwek@newbeetle.pl
Ostatnio zmieniony przez Piwek 2015-12-29, 11:02, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14