newbeetle.pl Strona Główna newbeetle.pl
FORUM NEW BEETLE CLUB POLAND

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

MAJÓWKA 2020 - Jezioro Chechło-Nakło - Tarnowskie Góry

Temat informacyjny dotyczący zlotu

Zapisy na Zlot

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe lampy/reflektory TYC [wydzielone]
Autor Wiadomość
WUJ SAM 

Otrzymał 137 piw(a)
Wysłany: Pon Cze 12, 2017 10:23 am   

Ja na powrót zamontowałem także TYC-a, jednak konieczna była korekta położenia elementu modującego lampy.

sasiad 

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Wto Cze 13, 2017 9:39 pm   

dobrze zrobiłeś ,a ten fachowiec nawet nie wiedział że w NB nie tżeba nic rozklejać żeby dostać się do wnętrza lampy
Postaw piwo autorowi tego posta

Piwek 
wredna menda

Otrzymał 377 piw(a)
Wysłany: Śro Cze 14, 2017 7:17 am   

sasiad napisał/a:
dobrze zrobiłeś ,a ten fachowiec nawet nie wiedział że w NB nie tżeba nic rozklejać żeby dostać się do wnętrza lampy

Jednak nie masz racji...
Żeby dostać się do odbłyśników. najłatwiej jest rozkleić klosz i robi się to trzymając klosz 30 min w 50-6- stopniach w piecyku kuchennym :)

Piwek
piwek@newbeetle.pl

beetle 

Otrzymał 402 piw(a)
Wysłany: Śro Cze 14, 2017 11:27 am   

coś za mała temperatura <myśli>
przy takiej to każdy letni upał rozklejał by lampy <rotfl>

może tyc'e trzeba rozklejać aby dostać się do środka, nie wiem bo nie miałem w ręku.
jak tak to beznadziejne rozwiązanie. <załamka>
w ori zdejmuje się klosz z zatrzasków, z tyłu dekielek i można grzebać w środku, czyścić czy rozebrać lampę na czynniki pierwsze <luzik>

sasiad 

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Śro Cze 14, 2017 4:24 pm   

o tym właśnie pisałem beetle

beetle 

Otrzymał 402 piw(a)
Wysłany: Śro Cze 14, 2017 9:34 pm   

Wiem i dlatego popieram Twoją rację :-P

Michał126 

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: Wto Paź 10, 2017 7:38 pm   

Pisałem na poprzedniej stronie o swojej sytuacji - jeden reflektor to był zużyty już oryginał (i ze zmienionym kloszem na europejski, zaś lampa była amerykańska z trójpinową wtyczką - oczywiście były zacieki na odbłyśniku, bo fabrycznej szczelności to nie miało), a drugi też zużyty, a na dodatek nieustawialny DJ Auto, ze zmienioną wtyczką z Europy na Amerykę, żeby dało się to zamontować w aucie. Zużyte=popalone soczewki, w DJ Auto matowy klosz. Snop światła jak ze świeczki. No to teraz kontynuacja.

Kupiłem oryginalny, nowy reflektor na stronę pasażera od gościa z Gryfina na Allegro. Zapłaciłem 320 zł z przesyłką. Niestety tylko na stronę pasażera. Ogólnie mi to śmierdziało, ale rzeczywiście nówka, tylko ma takie delikatne skazy na kloszu, jakby był gdzieś przechowywany bez pudełka (i rzeczywiście przyszedł w nieoryginalnym). Automotive Lightning, rok produkcji... 2001. Ewidentnie jakaś wyprzedaż złogów magazynowych - zresztą zdjęcie w aukcji było na pudełku z niemieckimi napisami markerem.

No ale brakowało mi strony kierowcy. Olałem więc ten jeden na jakiś czas. Leżał sobie w garażu, bo i tak trzeba było zmienić kostki, więc wolałem od razu zrobić obie strony. I pewnego dnia przysługę zrobiła mi... wichura. Gałąź spadła na przód. Maska, błotnik, reflektor, kierunkowskaz - wszystko nowe oryginalne, na koszt kochanego PZU, wszystko wcześniej naruszone zębem czasu, więc trafiło się jak ślepej kurze (lakiernia też zrobiła wyśmienitą robotę). Reflektor z ASO - uwaga - ponad 900 zł. Też Automotive Lightning, roku produkcji nie pamiętam (ale kierunkowskaz był 2005). Z tego wszystkiego tylko zderzak był w Poznaniu, reszta szła z Kassel trzy dni.

Jak dawałem na blacharkę, to dałem też drugi reflektor (ten który wcześniej kupiłem), zaznaczając, że jest rzeźba z instalacją, bo są amerykańskie wtyczki, a europejskie mają być inne. To poszliśmy na ugodę, że mi oddają zrobione auto, ale elektryka do przeróbki instalacji mam sam szukać. ASO spasowało, specjalizujący się w VAGinach warsztat w sumie też (a może 120 zł, a może 240 zł, nie wiem ile będziemy to robić, sratatata), więc zawiozłem do niezawodnych elektryków, którzy robili mi różne ciężkie tematy w różnych autach i za stówkę to ogarnęli. Wtyczki kupiłem w ASO po 30 zł/sztuka (do NB nadają się tylko oryginały - jest różnica w numeracji - już dokładnie nie pamiętam jak to było, ale dostępne w sieci zamienniki po 10-15 zł są złe).

Teraz mam pozycyjne też w reflektorach, a kierunkowskazy amerykańskie (pomarańczowo-białe) z pomarańczowymi żarówkami (jednowłóknowymi). Świeci mi to jak marzenie. Zadaję kłam stwierdzeniu, że NB ma słabe światła. Mam żarówki Tungsram +90%. Granica światła i cienia jak nożem uciął. Zdjęcie bym pokazał, ale muszę zrobić, bo to co zrobiłem jakiś czas temu jednak skasowałem.

Ergo - polecam oryginalne reflektory pomimo ich ceny. Albo usprawnione poprzez fachową regenerację, albo całkiem nowe. Jak komuś szkoda kasy, to może kombinować z ubezpieczeniem, ale publicznie nie będę pisał, jak. ;)
Ostatnio zmieniony przez Michał126 Wto Paź 10, 2017 7:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Piwek 
wredna menda

Otrzymał 377 piw(a)
Wysłany: Czw Paź 12, 2017 2:15 pm   

Absolutnie polecam zabawę w regenerację starych pod warunkiem, że ktoś wie gdzie i jego stare są w pełni sprawne mechanicznie.

W przeciwnym wypadku lepiej (taniej) co roku wymieniać na nowe TYC'e", jak inwestować w ORI.

Piwek
piwek@newbeetle.pl

malina 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Nie Paź 15, 2017 3:18 pm   

no właśnie wróciłam z regeneracji ori
400PLN z ceramiką
z tym, że od wewnątrz został lekki mat tuż przy soczewce
wiem, że polerowali tylko z zewnątrz
rzeczywiście można bebechy tak wyjąć, żeby spolerować je od środka?
mój max to była wymiana żarówek;)

Michał126 

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: Nie Paź 22, 2017 12:48 pm   

Ale mat na odbłyśniku? Jak to było kompletnie regenerowane, to musiało być rozłożone, a odbłyśnik na nowo napylony. :) Czyli jakaś niedoróbka. Ale jak są dobrze sklejone, to będzie służyło i służyło nawet z tym lekkim matem.

malina 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Nie Paź 22, 2017 10:07 pm   

Michał126, nie, mat na kloszu właśnie a wiem, że lampy nie były otwierane:)
więc tak się zastanawiam, czy tam samemu można łapę włożyć i to pousuwać;)

beetle 

Otrzymał 402 piw(a)
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 4:20 pm   

dziwne że za te pieniądze nawet nie odkurzyli i nie umyli soczewek, bez tego robota jest niedokończona <milczek>
sama nie wypolerujesz klosza w środku, to nie jest tak jak telewizyjnej reklamie że wystarczy przetrzeć i lśni :-P

Michał126 

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 7:58 pm   

malina, jest taki patent z magnesem na umycie klosza od środka, ale lekko ryzykowny. Ludzie na forum kosmetykaaut.pl o tym dużo pisali. Ja bym się nie porwał, ale masz jako-taki dostęp do klosza od tyłu reflektora. Polerować nie trzeba, tylko właśnie oczyścić.

beetle 

Otrzymał 402 piw(a)
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 10:30 pm   

o czym wy gadacie <załamka> , klosz się zdejmuje bo jest na zatrzaskach i można jechać od środka <luzik>
nie ma co się bać rozszczelnienia bo klosz ma gumową uszczelkę i można go demontować bez ryzyka <luzik>
ale jak ktoś mechanicznie tego nie spoleruje, nie ma odpowiednich narzędzi, papierów, past i doświadczenia to nie ma się co porywać bo będzie katastrofa <no>

jedyne co mogę w tej chwili doradzić to rozłożyć lampę i umyć soczewki z zapieczonego kurzu, a jak trzeba to i lustra odbłyśników (tylko z głową bo łatwo można zniszczyć - zmatowić lub porysować <be> )

Michał126 

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: Śro Paź 25, 2017 11:52 am   

Ja bym w ogóle nie dotykał odbłyśników. Klosze w dobrym stanie, soczewki też? To wystarczy włożyć jakieś lepsze żarówki i tyle. Bo można naprawdę narobić gnoju. A klosz na zatrzaskach? Nie przypuszczałem, mnie wygląda na klejony... <myśli>

the_undertaker 
DEADMAN INC.

Otrzymał 297 piw(a)
Wysłany: Śro Paź 25, 2017 3:05 pm   

Michał126 napisał/a:
Ja bym w ogóle nie dotykał odbłyśników. Klosze w dobrym stanie, soczewki też? To wystarczy włożyć jakieś lepsze żarówki i tyle. Bo można naprawdę narobić gnoju. A klosz na zatrzaskach? Nie przypuszczałem, mnie wygląda na klejony... <myśli>

Jakby co to tutaj masz trochę o lampach, może się kiedyś przyda:

http://forum.newbeetle.pl/viewtopic.php?t=5919

Michał126 

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: Nie Paź 29, 2017 11:46 am   

the_undertaker, dzięki :) Ale oby się nie przydało. Mam teraz nowe lampy i oby pozostały na zawsze w takim stanie. <rotfl>

Odpowiedz do tematu