newbeetle.pl Strona Główna newbeetle.pl
FORUM NEW BEETLE CLUB POLAND

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: beetle
Śro Gru 05, 2018 10:18 pm
Reflektory TYC - problem z ustawieniem wysokości
Autor Wiadomość
Madafaka 

Wysłany: Śro Gru 05, 2018 9:47 pm   Reflektory TYC - problem z ustawieniem wysokości

Witajcie,
w związku ze zmatowionymi kloszami reflektorów, co wiązało się ze słabym oświetleniem drogi podczas jazdy, zdecydowałem się na wymianę lamp na nowe zamienniki firmy TYC.
Pomęczyłem się trochę z demontażem i przekładką silniczków i zabrałem się do ustawienia geometrii światła. I tutaj pojawił się zonk, ponieważ na lewym reflektorze skończyła się regulacja do góry, tj. reflektor świeci w ziemię. Objaw jest taki, że reflektor bardzo słabo reaguje na kręcenie śrubą regulacji, tj. podnosi się skokowo, bardzo powoli i w pewnym momencie zatrzymuje się w miejscu gdy skończy się zakres regulacji.
Dokonałem ponownego demontażu oraz sprawdzenia poprawności zamocowania silniczków oraz klosza. Wynik bez błędów. Zauważyłem tylko, że gdy krecę pokretłem o regulacji wysokości reflektorów to silniczek w prawym reflektorze działa dłużej poprzez co prawy reflektor podnoszony jest wyżej niż lewy.
Pytanie, czy to tak ma być? czy ktos spotkał się z takim problemem? Bedę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, zanim oddam reflektor do reklamacji, na ktorej rozpatrzenie trzeba czekac 2 tyg.
Pozdrawiam
Bartek

pierwsze primo ;) nie dopełniłeś formalności regulaminowych dołączając do forum. drugie primo ;) pisz posty we właściwych tematach, przeniosłem - beetle, mod
Ostatnio zmieniony przez beetle Śro Gru 05, 2018 10:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

sasiad 

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Śro Gru 05, 2018 10:18 pm   

spróbuj wymontować silniczek i bez niego zamontuj lampę i spróbuj ustawić wysokość potem podłącz silniczek
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach