Strona Główna newbeetle.pl
FORUM NEW BEETLE CLUB POLAND

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowe opony ekonomiczne - doradźcie
Autor Wiadomość
sasiad 

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2018-11-26, 22:48   

ie wiem nic o chińczykach natomiast amerykańskie opony zimowe wypadały gorzej w testach niż europejskie letnie
nigdy nie kupuj nalewajek to istna loteria ,każda opona inna waga
Postaw piwo autorowi tego posta

WojtekK 

Wysłany: 2018-12-01, 22:31   

A ja napisze ze zawsze kupowalem nalewki u sprawdzonego dostawcy i nigdy nie narzekalem. Moim zdaniem jesli zimą nie chce sie byc szybkim i wscieklym nalewki sa ok. Dobrze sprawuja sie w sniegu a cenowo sa tansze od najtanszych chinczykow. Zwykle nalewki maja wzory bieznika bardzo podobne do tych znanych producentow.
Podsumowujac napewno nie sa gorsze od chinczykow wiec po co przeplacac.
Ostatnio zmieniony przez WojtekK 2018-12-01, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  

Michał126 

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2018-12-27, 15:39   

WojtekK, może dlatego, że opona to nie tylko bieżnik, a w takim przypadku cała osnowa jest stara?

Beetlejuice, nikt się nie przywali do opon wielosezonowych, bo nikt nie będzie sprawdzał niczego poza homologacją M+S, którą mają nawet Michelin Crossclimate - reklamowane jako opony letnie z homologacją zimową.

Jeśli chodzi o wybór, to ja dla 200 zł oszczędności nie przesuwałbym granicy bezpieczeństwa, którą dają opony. A tanie modele renomowanych marek obiektywnie są gorsze choćby pod względem hałasu czy przyczepności na mokrym - jednak proste klocki sprawiają, że na śniegu one kopią całkiem przyzwoicie. Nawet Dębica Frigo 2, której nienawidzę, uchodzi za dobrą w śniegu, pod warunkiem, że jest świeża (mieszanka jest dość gówniana i opony po paru latach robią się twarde).

Mój tani wybór obecnie to byłby Barum Polaris 3 lub nowy Polaris 5. Trochę droższe to Uniroyal MS Plus 77 (oprócz miękkiej ściany bocznej opony naprawdę dobre), jeszcze droższe - Nokian WR D4 lub ex aequo Dunlop Winter Sport 5. Tyle z tegorocznych przemyśleń na temat zimówek, chociaż wyjątkowo nikomu nie musiałem żadnych wybrać i kupić.

WojtekK 

Wysłany: 2018-12-30, 10:40   

Niech kazdy pisze co chce wiadomo najlepiej kupowac co rok markowe opony.... Ale prawda jest taka ze nalewki sa ok i wcale nie sa jakies niebezpieczne i chca cie zabic. Wole co 2 lata kupowac swierze nalewki niz kupic nowe i potem jezdzic na nich az nie zrobia sie łyse bo sie duzo zaplacilo i trzeba je wykozystac do konca....

Beetlejuice 

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2018-12-30, 17:08   

One mają jakieś atesty czy dopuszczenia do ruchu? Czy w tym zakresie też są Janusze bieżników?

CZARNY 

Otrzymał 65 piw(a)
Wysłany: 2018-12-30, 17:36   

Firmy oferujące "nalewki" działają legalnie do tego na swoje produkty udzielają gwarancji pisemnych -co do jakości mieszanki gumy ,bieżnika Przed zakupem zawsze możemy poprosić o atest dla danego produktu cz inny certyfikat. <myśli>

Michał126 

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2019-01-02, 12:06   

WojtekK, co jest złego w eksploatacji opon do bezpiecznej granicy (4 mm)? Poza tym ta granica też jest dość płynna w przypadku markowych produktów - np. Michelin Alpin 6 (tegoroczny wypust) ma lamelki cięte na tę samą głębokość co klocki bieżnika i według testów nawet przy 3 mm zapewnia akceptowalną trakcję na śniegu i mokrym. Czuję zresztą, że jak nie pojawi się coś wspaniałego na rynku, to będą moje następne zimówki.

WojtekK 

Wysłany: 2019-01-03, 01:39   

Zakladajacy temat prosil o porade przy zakupie opon ekonomicznych a wy mu tu wyskakujecie z jakimis michelinkami....

Jesli chcesz sie wymadrzac zrob poradnik a nie mieszaj w temacie.

xx xx xxxx xxxxxx xx xxxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxx...

politykę proszę zostawić w domu - the_undertaker/mod
Ostatnio zmieniony przez the_undertaker 2019-01-03, 02:30, w całości zmieniany 1 raz  

the_undertaker 
DEADMAN INC.

Otrzymał 301 piw(a)
Wysłany: 2019-01-03, 02:32   

...jednocześnie proponuję powściągnąć fantazję i wypowiadać się do rzeczy w przeciwnym wypadku zaczniemy szlachtować temat i doprowadzimy go do porządku zgodnego z regulaminem.

Zapominalskim przypomnę temat - "Zimowe opony ekonomiczne - doradźcie"
Ostatnio zmieniony przez the_undertaker 2019-01-03, 02:34, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
CZARNY
Michał126 

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2019-01-06, 12:48   

WojtekK, otóż to, poprosił o poradę w zakupie opon ekonomicznych, a nie zrecyklingowanych śmieci, czyli nalewek, ze starym kordem i nalepionym nowym bieżnikiem. Napisałem o oponach ekonomicznych (Barum Polaris) i dodałem luźną dygresję na temat lepszych.

Odpowiedz do tematu