newbeetle.pl Strona Główna newbeetle.pl
FORUM NEW BEETLE CLUB POLAND

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowe opony ekonomiczne - doradźcie
Autor Wiadomość
dagmara 

Wysłany: Nie Lis 11, 2018 7:14 pm   Zimowe opony ekonomiczne - doradźcie

Potrzebuję rady przy zakupie opon zimowych? mam ograniczony budżet, a chciałabym opony nowe - co myśliście o klasie ekonomicznej? korzysta ktoś z takich opon? jakie marki polecacie?
Postaw piwo autorowi tego posta

wacie72 

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: Nie Lis 11, 2018 8:04 pm   

Pewnie ktoś mnie zaraz skrytykuje , może nawet i Ty.
Mieszkasz w Warszawie , śniegu tam na lekarstwo , jeżeli nie jeździsz często poza miasto to może opony całoroczne ? <myśli>

beetle 
zdolny ale leń

Otrzymał 397 piw(a)
Wysłany: Nie Lis 11, 2018 9:29 pm   

dagmara, pochwalam decyzję o zakupie nowych opon :ok
przy ograniczonym budżecie można jeszcze bawić się w nalewanie czy używki ale twierdzę że nie warto <myśli>
wejdź np. na oponeo, ustaw filtr np. "do 200 zł" (dla 16") i wybieraj sprawdzając opinie użytkowników, zalecam czytać opinie niezadowolonych i tych którzy już trochę pojeździli w zimie <luzik>
ja mam stare Mi... i mimo jeszcze głębokiego bieżnika jeździ się fa -ta-lnie przez stwardniałą gumę <załamka>
moje następne zimówki będą nowe, nawet jak miały by to być "chińczyki".
ale wprowadzę zasadę: 3 zimy i śmietnik <luzik>

Michał126 

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: Pon Lis 12, 2018 9:59 am   

Ale co to jest klasa ekonomiczna? Chińskie? Półka Dębicy, Savy i Daytona? Półka Uniroyal i Firestone? Nie ma problemu w określeniu opon klasy premium, ale zauważyłem, że w drugą stronę już jest. Dla mnie wszystko poniżej wspomnianych Uniroyali, Firestone, Kleberów czy BF Goodrich mogłoby nie istnieć, bo cenię sobie swój komfort i bezpieczeństwo, ale wiem, że to rzecz względna.

dagmara 

Wysłany: Pon Lis 12, 2018 10:50 am   

no tak tylko, zastanawiam się na ile takie opony do 200 zł zapewnią mi bezpieczeństwo, głównie jeżdżę po mieście, ale kilkanaście razy w miesiącu wyjeżdżam też poza wawę. Co do marek najtańszych to właśnie zastanawiam się która czy dębica, sava, czy może barum(czy między nimi jest w ogóle jakaś różnica, czy któreś są lepsze lub gorsze?). Czy nie warto się szczypać i jednak kupić odrobinkę droższe typu fulda, a może jakieś chińczyki? Wiem, że chaotycznie pytam - ale to odzwierciedla chaos z mojej głowy - pierwszy samochód - pierwszy raz kupuję opony <rotfl>

WUJ SAM 

Otrzymał 136 piw(a)
Wysłany: Pon Lis 12, 2018 11:58 am   

Ja ostatnio zaryzykowałem i kupiłem opony CEAT, no ale że na razie zimy nie widać, gumki leżakują w garażu. Wulkanizator który zakładał mi je na felgi stwierdził że jak na opony budżetowe to dokonałem rozsądnego wyboru. W drugim aucie mam chińczyka SYRON i te są super.

beetle 
zdolny ale leń

Otrzymał 397 piw(a)
Wysłany: Pon Lis 12, 2018 4:51 pm   

oho! zaraz pewnie odezwą się "premium'owcy" z tekstami typu "chcesz się zabić?" :-P
że tylko continental, goodyear, michelin... <foch>

hmm... jak chcę oszczędzić to patrzę co robią najlepsi i czy czasem nie sprzedają w niższym segmencie <myśli>
skoro najlepsze są continentale :P i w jego grupie są inne marki korzystające z tej samej technologii, zaopatrzenia i doświadczeń to kupuję u nich. zwykle są to nieco starsze ale sprawdzone modele, sprawdzone wzory bieżników, nadal zapewniające właściwą jakość produktu. Ja myślę o zakupie w przyszłym roku nowych Barum'ów Polaris

przykłady związków producentów, szybko wyszukane:
Continental - Uniroyal, Semperit, General Tire, Viking, Gislaved, Euzkadi, Sime Tyres, Barum, Mabor, Matador, AmeriSteel, Novum, Simex, Astrum Blue, TecnoTread
Goodyear - Dunlop, Fulda, Sava, Dębica
Michelin - Kleber, BF Goodrich, Taurus, Warrior, Euromaster, Tigar, Siamtyre, Riken, Kormoran
Bridgestone - Firestone, Dayton, Seiberling, Roadking, Gillette, Peerless, Firestop

Przyjęło się obecnie, że cena 16" opon poniżej 220 zł/szt to klasa ekonomiczna. najtańsze chińczyki to 150 zł. pytanie tylko czy chińskie fabryki mają związki z wiodącymi producentami czy sami coś projektują i kombinują z materiałami <milczek>
Ostatnio zmieniony przez beetle Wto Lis 13, 2018 2:08 pm, w całości zmieniany 3 razy  

CZARNY 

Otrzymał 58 piw(a)
Wysłany: Pon Lis 12, 2018 11:25 pm   

W garbim latałem zimą na SAVA eskimo 16" i powiem że są spoko do tego zimą nie latamy szybko ze względów na warunki drogowe i będąc" rozsądnymi" kierowcami można się sprawnie poruszać.Kuzyn poszedł całkiem po ekonomi i już drugi sezon smiga na nalewkach w Zafirce i też dają rade.

Beetlejuice 

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Wto Lis 20, 2018 5:56 pm   

Co znaczy "najlepsze"? Rzeczywiście na Oponeo jest mnóstwo wiedzy.
Nalepsze to nawet 800zł /szt, ale czy trzeba? Kto garbim jeździ 260km/h? albo wozi 735kg w bagażniku? albo 160km/h w ulewnym deszczu?
Ustalasz potrzeby, czyli gdzie się poruszasz, jak szybko, jak masz odśnieżone drogi, czy często po śniegu (śnieg po uszy, czy cienki?) czy jednak po słonym asfalcie?
I już.
Przykład: kupiłem letniawki w Biedrze za cenę sporo niższą niż gdziekolwiek w necie. Trzymają.Jeżdżą, wodę odsączają.Niestety powyżej 80km/h hałasują bardzo niemile. Tak to działa.
Ustal budżet, potem zastosowanie.

Tomacho 

Wysłany: Wto Lis 20, 2018 10:10 pm   

Dagmara jakie przebiegi roczne robisz?Jeśli do 15 tys.,nie mieszkasz w górach,to również jak kolega z pierwszego postu polecam wielosezonowe.Kupiłem w zeszłym roku na próbę Nokiany za trochę ponad 1000zł.Zima była żadna można powiedzieć,ale śniegu spróbowały,nigdzie nie utknąłem.Latem cichutkie,jak najbardziej polecam.Kiedyś byłem przeciwnikiem całorocznych,ale klimat się zmienia,śniegu jak na lekarstwo.Przemyśl.

sasiad 

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Sob Lis 24, 2018 5:41 pm   

w ubiegłym roku gdzieś pod koniec lata za kwotę 670pln kupiłem takie 4 nowe
ZIMOWE 205/55R16 KORMORAN SNOWPRO B2 RANT
po mieście nie jeżdżę za to po drogach 5 kategorii odśnieżania świetnie się spisywały
w drugim aucie mam Nokian WR D3 i uwierz mi nie zauważyłem różnicy
a podobne te pierwsze to budżetowe a te drugie to premium
Podstawowa zasad nowe to nowe i głębokość bieżnika

Beetlejuice 

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Sob Lis 24, 2018 9:04 pm   

Tomacho napisał/a:
polecam wielosezonowe.

Jeszcze jedna wątpliwość: co powie np czeska czy niemiecka policja jak wjedziesz tam zimą?
Oni mają obowiązek zakładania zimówek od któregoś listopada do wiosny.
Chyba,ze tam nie jeździsz.
Albo oni uwzględniają wielosezonowe.

wacie72 

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: Sob Lis 24, 2018 9:25 pm   

Gdzieś mi się obiło o uszy że opony wielosezonowe respektują ale tylko te z oznaczeniem M+S czyli "błoto i śnieg".
Tak mi się coś pamięta. <myśli>

Damiano01 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Nie Lis 25, 2018 8:19 pm   

Najlepiej nowe i nigdy chińczyki ;)
Ostatnio zmieniony przez Damiano01 Nie Lis 25, 2018 8:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Beetlejuice 

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Pon Lis 26, 2018 9:34 pm   

Dlaczego?

sasiad 

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Pon Lis 26, 2018 10:48 pm   

ie wiem nic o chińczykach natomiast amerykańskie opony zimowe wypadały gorzej w testach niż europejskie letnie
nigdy nie kupuj nalewajek to istna loteria ,każda opona inna waga

WojtekK 

Wysłany: Sob Gru 01, 2018 10:31 pm   

A ja napisze ze zawsze kupowalem nalewki u sprawdzonego dostawcy i nigdy nie narzekalem. Moim zdaniem jesli zimą nie chce sie byc szybkim i wscieklym nalewki sa ok. Dobrze sprawuja sie w sniegu a cenowo sa tansze od najtanszych chinczykow. Zwykle nalewki maja wzory bieznika bardzo podobne do tych znanych producentow.
Podsumowujac napewno nie sa gorsze od chinczykow wiec po co przeplacac.
Ostatnio zmieniony przez WojtekK Sob Gru 01, 2018 10:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Michał126 

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: Czw Gru 27, 2018 3:39 pm   

WojtekK, może dlatego, że opona to nie tylko bieżnik, a w takim przypadku cała osnowa jest stara?

Beetlejuice, nikt się nie przywali do opon wielosezonowych, bo nikt nie będzie sprawdzał niczego poza homologacją M+S, którą mają nawet Michelin Crossclimate - reklamowane jako opony letnie z homologacją zimową.

Jeśli chodzi o wybór, to ja dla 200 zł oszczędności nie przesuwałbym granicy bezpieczeństwa, którą dają opony. A tanie modele renomowanych marek obiektywnie są gorsze choćby pod względem hałasu czy przyczepności na mokrym - jednak proste klocki sprawiają, że na śniegu one kopią całkiem przyzwoicie. Nawet Dębica Frigo 2, której nienawidzę, uchodzi za dobrą w śniegu, pod warunkiem, że jest świeża (mieszanka jest dość gówniana i opony po paru latach robią się twarde).

Mój tani wybór obecnie to byłby Barum Polaris 3 lub nowy Polaris 5. Trochę droższe to Uniroyal MS Plus 77 (oprócz miękkiej ściany bocznej opony naprawdę dobre), jeszcze droższe - Nokian WR D4 lub ex aequo Dunlop Winter Sport 5. Tyle z tegorocznych przemyśleń na temat zimówek, chociaż wyjątkowo nikomu nie musiałem żadnych wybrać i kupić.

WojtekK 

Wysłany: Nie Gru 30, 2018 10:40 am   

Niech kazdy pisze co chce wiadomo najlepiej kupowac co rok markowe opony.... Ale prawda jest taka ze nalewki sa ok i wcale nie sa jakies niebezpieczne i chca cie zabic. Wole co 2 lata kupowac swierze nalewki niz kupic nowe i potem jezdzic na nich az nie zrobia sie łyse bo sie duzo zaplacilo i trzeba je wykozystac do konca....

Beetlejuice 

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Nie Gru 30, 2018 5:08 pm   

One mają jakieś atesty czy dopuszczenia do ruchu? Czy w tym zakresie też są Janusze bieżników?

CZARNY 

Otrzymał 58 piw(a)
Wysłany: Nie Gru 30, 2018 5:36 pm   

Firmy oferujące "nalewki" działają legalnie do tego na swoje produkty udzielają gwarancji pisemnych -co do jakości mieszanki gumy ,bieżnika Przed zakupem zawsze możemy poprosić o atest dla danego produktu cz inny certyfikat. <myśli>

Michał126 

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: Śro Sty 02, 2019 12:06 pm   

WojtekK, co jest złego w eksploatacji opon do bezpiecznej granicy (4 mm)? Poza tym ta granica też jest dość płynna w przypadku markowych produktów - np. Michelin Alpin 6 (tegoroczny wypust) ma lamelki cięte na tę samą głębokość co klocki bieżnika i według testów nawet przy 3 mm zapewnia akceptowalną trakcję na śniegu i mokrym. Czuję zresztą, że jak nie pojawi się coś wspaniałego na rynku, to będą moje następne zimówki.

WojtekK 

Wysłany: Czw Sty 03, 2019 1:39 am   

Zakladajacy temat prosil o porade przy zakupie opon ekonomicznych a wy mu tu wyskakujecie z jakimis michelinkami....

Jesli chcesz sie wymadrzac zrob poradnik a nie mieszaj w temacie.

xx xx xxxx xxxxxx xx xxxxxxxxx xxxx xxx xxxxxxxxxx xxx xxxxxxxxx xxxxx...

politykę proszę zostawić w domu - the_undertaker/mod
Ostatnio zmieniony przez the_undertaker Czw Sty 03, 2019 2:30 am, w całości zmieniany 1 raz  

the_undertaker 
DEADMAN INC.

Otrzymał 286 piw(a)
Wysłany: Czw Sty 03, 2019 2:32 am   

...jednocześnie proponuję powściągnąć fantazję i wypowiadać się do rzeczy w przeciwnym wypadku zaczniemy szlachtować temat i doprowadzimy go do porządku zgodnego z regulaminem.

Zapominalskim przypomnę temat - "Zimowe opony ekonomiczne - doradźcie"
Ostatnio zmieniony przez the_undertaker Czw Sty 03, 2019 2:34 am, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
CZARNY
Michał126 

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: Nie Sty 06, 2019 12:48 pm   

WojtekK, otóż to, poprosił o poradę w zakupie opon ekonomicznych, a nie zrecyklingowanych śmieci, czyli nalewek, ze starym kordem i nalepionym nowym bieżnikiem. Napisałem o oponach ekonomicznych (Barum Polaris) i dodałem luźną dygresję na temat lepszych.

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach