newbeetle.pl Strona Główna newbeetle.pl
FORUM NEW BEETLE CLUB POLAND

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ramię wycieraczki do beetla - jakie?
Autor Wiadomość
Saperka 

Wysłany: Pon Mar 04, 2019 7:13 pm   Ramię wycieraczki do beetla - jakie?

Dzień dobry, czy jakaś dobra duszyczka poratuje mnie numerami katalogowymi do ramion wycieraczek (orginalych, nie od polo czy paserati) do new beetle 2004 r. 1,9 TDI 74 KW 101 KM?

(Jakiś czas temu urwałam ramię wycieraczki lewej. Zamówiłam w serwisie ramię po numerze VIN i gdy poszłam odebrać, przezornie z tym ułamanym, okazało się, że nie pasuje - poprzednia właścicielka zamieniła oba ramiona na ramiona od polo, ja myślałam, że te które mam złe to są dobre i te dobre zwróciłam. Udałam się do ASO, gdzie zmówiłam już po numerze katalogowym ramię od polo, bo takie do tej pory miałam i zaniosłam do mechanika. Wiem, że już wtedy powinnam była wymienić oba ramiona na właściwe, ale to koszt, na który nie mogłam sobie pozwolić. Mechanik je wymienił. Ramię zaczęlo rysować śrubą szybę i to tak porządnie. Mechanik, który wymieniał ramię powiedział, żebym szukała innego mechanika, bo on sie na tym nie zna. Znalazłam innego mechanika, który powiedział, że nie ma sensu kombinować, tylko żebym kupiła używane ramiona i on mi wymieni. Cały dzien przeszukuję alledrogo w poszukiwaniu "prawdziwych" ramion do beetla. Wiem, że powinny byc zakończone takim hakiem. Te, które znalazłam na zdjęciach mają pozakładane pióra i z samego zdjęcia nie wywnioskuję, czy to są te właściwe. Powysyłałam zapytania do Sprzedających, czy będą pasować do mojego auta - część napisała, że nie, a część napisała, że tak - pomimo że numer katalogowy mają taki sam, jak u tych Sprzedających, u których rzekomo nie będą pasować. Część Januszy nie chce mi sprawdzić po vinie czy to te wycieraczki. Nie wiem, dlaczego ramię od polo, które miałam przed wymianą było dobre, a nowe ramię rysuje szybę. Problem się ciągnie już ponad miesiąc, chciałabym w końcu zmienić to ramię na dobre i... oddać beetle do spawania/ polerowania szyby, która jest porysowana od felernego ramienia.)

Starałam się znaleźć taki temat, ale większość z Was poleca zamienniki z polo lub passata. Mnie już to za dużo nerwów kosztuje i chcę kupić właściwe, niekoniecznie nowe, ale mieć pewność, że będą pasować.
Ostatnio zmieniony przez Saperka Pon Mar 04, 2019 7:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

the_undertaker 
DEADMAN INC.

Otrzymał 286 piw(a)
Wysłany: Pon Mar 04, 2019 8:31 pm   

Wedle rysunku...

wychodzi co następuje:
1C1955409B - lewe ramię
1C1955410B - prawe ramię

Saperka 

Wysłany: Wto Mar 05, 2019 8:27 am   

Dziękuję
Ostatnio zmieniony przez Saperka Wto Mar 05, 2019 8:27 am, w całości zmieniany 1 raz  

choody 
ble ble ble ble ble

Otrzymał 134 piw(a)
Wysłany: Wczoraj 21:48   

Mam taki komplet w super stanie za 150 zł

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach