newbeetle.pl Strona Główna newbeetle.pl
FORUM NEW BEETLE CLUB POLAND

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
Mamy małą awarię skryptu. Pracujemy nad nią, postaramy się jak najszybciej, ale może to być np wtorek...

Poprzedni temat «» Następny temat
Dorobienie kluczyka/kodowanie The Beetle 2013 USA
Autor Wiadomość
pikawa 

Wysłany: Pon Mar 04, 2019 12:10 pm   Dorobienie kluczyka/kodowanie The Beetle 2013 USA

Cześć wszystkim,

Jako, że jestem świeżym posiadaczem Beetle, na domiar złego nigdy z grupą VW nie miałem kontaktu - pojawił się problem, więc pozwoliłem sobie zapytać szanownych kolegów i koleżanki.

Może ktoś coś...

Spraw wygląda następująco: nabyłem w USA całkiem przyjemnego beetla i na dodatek bezwypadkowego, mającego po drodze jednego właściciela.
Można powiedzieć, że chwilowym 2-gim właścicielem był złodziej, który go zwędził.
Niestety zapomniał oddać kluczyków.

Czy ktoś z Was dorabiał/kodował kluczyk do wersji z USA? Czy jest z tym duży problem?Dodam, że jest to wersja bez start/stop.
Wiem, że pilot ma inną częstotliwość i ten z EU nie będzie kompatybilny.
Myślałem, żeby kupić jakiś używany pilot, dorobić grot po wkładce, a później dograć.
Czy da radę to zrobić zwykłym komputerem do VAG?

Będę wdzięczny za wszelkie rady!

Dzięki!
Postaw piwo autorowi tego posta

beetle 
zdolny ale leń

Otrzymał 402 piw(a)
Wysłany: Pon Mar 04, 2019 1:21 pm   

ja bym się raczej rozejrzał za kompletem (kluczyk, stacyjka, wkładka - ok. 419 zł na alledrogo) <myśli>
ale z głową - zamawiać przez kogoś znajomego z innego miasta aby nie pozostawić namiarów na auto. <no>

najgorzej będzie z immobiliserem, nie wiem jeszcze :-P jtz w tej generacji, nie jest tak łatwo jak w starych żuczkach <milczek>

the_undertaker 
DEADMAN INC.

Otrzymał 294 piw(a)
Wysłany: Pon Mar 04, 2019 1:39 pm   

W razie co to w ASO wołali ode mnie 500 ziko za kluczyk i 300 za programowanie tak gwoli informacji do auta z "hands free". Mówili, że nie ma problemu, że auto z USA.

pikawa 

Wysłany: Pon Mar 04, 2019 2:04 pm   

Dzięki Panowie za odzew.

@beetle - sprawa wygląda tak, że przy zabiegu, który proponujesz i tak trzeba kodować immo, w ogóle której generacji jest w tym konkretnym modelu.
Znalazłem już numer OEM pasującego kluczyka, niestety trzeba zamawiać z ebay - u nas nie ma, a np. w DE 15 euro. Grot powinni bez problemu dociąć po wkładce i później tylko dodanie gotowego klucza np. VCDSem. Tylko tutaj właśnie się zastanawiam czy przy tej generacji będzie to bezproblemowe.

@the_undertaker - taki był pierwotny plan. Koszt trochę inny, zawołali 750 za kluczyk + 300 za kodowanie. To w sumie by nie było problemem, ale ze względu na zablokowane koła musiałem zrzucić samochód u moich rodziców, 60 km od miasta. Tutaj się komplikuje wszystko, bo VW musi mieć oczywiście samochód u siebie na placu w trakcie zabiegu.

beetle 
zdolny ale leń

Otrzymał 402 piw(a)
Wysłany: Pon Mar 04, 2019 11:46 pm   

rozumiem, że w ogóle nie masz kluczyków, a stacyjka i wkładka w klamce nie są uszkodzone. <myśli>

zrób najpierw grot bo bez przekręcenia stacyjki nie użyjesz vcds'a aby np. odczytać info o immo czy po prostu otworzyć auto jak się zablokuje/uzbroi gdy podłączysz aku <myśli>
masz dostęp do vcds'a?
nie chodzi o lite + kabelek z alledrogo za 20 zł. <no>
pilot to pikuś, myśl o immo, wydaje mi się że bez "magików" albo aso nie obędzie się :(
problem widzę w pinie immo.
Ostatnio zmieniony przez beetle Wto Mar 05, 2019 9:59 am, w całości zmieniany 1 raz  

pikawa 

Wysłany: Śro Mar 20, 2019 8:08 pm   

Moi drodzy, temat opanowany.

Co prawda nie był taki prosty jak mogło się na początku wydawać (ten rocznik korzysta już z IMMO5), ale się udało.

Jeśli ktoś będzie potrzebował w przyszłości to mam namiar na człowieka, który tę sprawę załatwił za 750 pln (2x pilot z kluczykiem, dorobienie na podstawie wkładki, kodowanie itp.)

eclips 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 10:04 pm   

jestem zainteresowany bo mój spec od kluczyków rozkłada rece

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach