newbeetle.pl Strona Główna newbeetle.pl
FORUM NEW BEETLE CLUB POLAND

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Falowanie obrotów przez klimę (?)
Autor Wiadomość
Skaje 

Wysłany: Śro Cze 12, 2019 9:40 am   Falowanie obrotów przez klimę (?)

Mam problem który zdaje się powiązany z tymi dwoma rzeczami, nie znalazłam w sumie podobnego...

Garbiego kupiłam kilka dni temu, silnik 1.6 plus gaz, przeszedł w poniedziałek kontrolę w warsztacie, wraz z podłączeniem do kompa - wszystko wg mechaników ok, mają być tylko tuleje wymienione.

Zaczęłam nim jeździć i zaobserwowałam trzy rzeczy:
- delikatne falowanie obrotów na jałowym biegu (między 800 a 1000, ale trochę odczuwalne)
- delikatne szarpanie podczas jazdy, aczkolwiek nieduże (tu nie wiem czy to faktyczna usterka czy moja paranoja)
- klima słabo chłodzi, a po ok 20 minutach jazdy zaczyna "dawać" ciepłym powietrzem. włączona od "zera" działa, chociaż mogłaby mocniej.

Zatankowałam paliwo i gaz bo już było mało - falowanie wręcz się zwiększyło, z 800-1000 do 800-1300...
Dopóki nie wyłączyłam klimy w momencie gdy zaczęła wiać ciepłem.
Wtedy falowanie praktycznie ustało i na jałowym biegu trzyma się ok 800. Mam wrażenie że jedzie też bardziej gładko, aczkolwiek lekkie szarpanie się jeszcze zdarzyło.

Zastanawiam się, co może być przyczyną i na co zwrócić uwagę? Za tydzień jestem umówiona na wymianę tulei, więc mogłabym poprosić o zerknięcie, tylko nie wiem na co, czego to może być objawem i jakich cen się spodziewać :T
Postaw piwo autorowi tego posta

beetle 
zdolny ale leń

Otrzymał 401 piw(a)
Wysłany: Śro Cze 12, 2019 10:48 am   

szukaj lewego powietrza, sprawdź instalację gazową sprawdź czujnik temperatury <myśli>

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach