Strona Główna newbeetle.pl
FORUM NEW BEETLE CLUB POLAND

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowe opony ekonomiczne - doradźcie
Autor Wiadomość
dagmara 

Wysłany: 2018-11-11, 19:14   Zimowe opony ekonomiczne - doradźcie

Potrzebuję rady przy zakupie opon zimowych? mam ograniczony budżet, a chciałabym opony nowe - co myśliście o klasie ekonomicznej? korzysta ktoś z takich opon? jakie marki polecacie?
Postaw piwo autorowi tego posta

wacie72 

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2018-11-11, 20:04   

Pewnie ktoś mnie zaraz skrytykuje , może nawet i Ty.
Mieszkasz w Warszawie , śniegu tam na lekarstwo , jeżeli nie jeździsz często poza miasto to może opony całoroczne ? <myśli>

beetle 

Otrzymał 406 piw(a)
Wysłany: 2018-11-11, 21:29   

dagmara, pochwalam decyzję o zakupie nowych opon :ok
przy ograniczonym budżecie można jeszcze bawić się w nalewanie czy używki ale twierdzę że nie warto <myśli>
wejdź np. na oponeo, ustaw filtr np. "do 200 zł" (dla 16") i wybieraj sprawdzając opinie użytkowników, zalecam czytać opinie niezadowolonych i tych którzy już trochę pojeździli w zimie <luzik>
ja mam stare Mi... i mimo jeszcze głębokiego bieżnika jeździ się fa -ta-lnie przez stwardniałą gumę <załamka>
moje następne zimówki będą nowe, nawet jak miały by to być "chińczyki".
ale wprowadzę zasadę: 3 zimy i śmietnik <luzik>

Michał126 

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2018-11-12, 09:59   

Ale co to jest klasa ekonomiczna? Chińskie? Półka Dębicy, Savy i Daytona? Półka Uniroyal i Firestone? Nie ma problemu w określeniu opon klasy premium, ale zauważyłem, że w drugą stronę już jest. Dla mnie wszystko poniżej wspomnianych Uniroyali, Firestone, Kleberów czy BF Goodrich mogłoby nie istnieć, bo cenię sobie swój komfort i bezpieczeństwo, ale wiem, że to rzecz względna.

dagmara 

Wysłany: 2018-11-12, 10:50   

no tak tylko, zastanawiam się na ile takie opony do 200 zł zapewnią mi bezpieczeństwo, głównie jeżdżę po mieście, ale kilkanaście razy w miesiącu wyjeżdżam też poza wawę. Co do marek najtańszych to właśnie zastanawiam się która czy dębica, sava, czy może barum(czy między nimi jest w ogóle jakaś różnica, czy któreś są lepsze lub gorsze?). Czy nie warto się szczypać i jednak kupić odrobinkę droższe typu fulda, a może jakieś chińczyki? Wiem, że chaotycznie pytam - ale to odzwierciedla chaos z mojej głowy - pierwszy samochód - pierwszy raz kupuję opony <rotfl>

WUJ SAM 

Otrzymał 137 piw(a)
Wysłany: 2018-11-12, 11:58   

Ja ostatnio zaryzykowałem i kupiłem opony CEAT, no ale że na razie zimy nie widać, gumki leżakują w garażu. Wulkanizator który zakładał mi je na felgi stwierdził że jak na opony budżetowe to dokonałem rozsądnego wyboru. W drugim aucie mam chińczyka SYRON i te są super.

beetle 

Otrzymał 406 piw(a)
Wysłany: 2018-11-12, 16:51   

oho! zaraz pewnie odezwą się "premium'owcy" z tekstami typu "chcesz się zabić?" :-P
że tylko continental, goodyear, michelin... <foch>

hmm... jak chcę oszczędzić to patrzę co robią najlepsi i czy czasem nie sprzedają w niższym segmencie <myśli>
skoro najlepsze są continentale :P i w jego grupie są inne marki korzystające z tej samej technologii, zaopatrzenia i doświadczeń to kupuję u nich. zwykle są to nieco starsze ale sprawdzone modele, sprawdzone wzory bieżników, nadal zapewniające właściwą jakość produktu. Ja myślę o zakupie w przyszłym roku nowych Barum'ów Polaris

przykłady związków producentów, szybko wyszukane:
Continental - Uniroyal, Semperit, General Tire, Viking, Gislaved, Euzkadi, Sime Tyres, Barum, Mabor, Matador, AmeriSteel, Novum, Simex, Astrum Blue, TecnoTread
Goodyear - Dunlop, Fulda, Sava, Dębica
Michelin - Kleber, BF Goodrich, Taurus, Warrior, Euromaster, Tigar, Siamtyre, Riken, Kormoran
Bridgestone - Firestone, Dayton, Seiberling, Roadking, Gillette, Peerless, Firestop

Przyjęło się obecnie, że cena 16" opon poniżej 220 zł/szt to klasa ekonomiczna. najtańsze chińczyki to 150 zł. pytanie tylko czy chińskie fabryki mają związki z wiodącymi producentami czy sami coś projektują i kombinują z materiałami <milczek>
Ostatnio zmieniony przez beetle 2018-11-13, 14:08, w całości zmieniany 3 razy  

CZARNY 

Otrzymał 65 piw(a)
Wysłany: 2018-11-12, 23:25   

W garbim latałem zimą na SAVA eskimo 16" i powiem że są spoko do tego zimą nie latamy szybko ze względów na warunki drogowe i będąc" rozsądnymi" kierowcami można się sprawnie poruszać.Kuzyn poszedł całkiem po ekonomi i już drugi sezon smiga na nalewkach w Zafirce i też dają rade.

Beetlejuice 

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2018-11-20, 17:56   

Co znaczy "najlepsze"? Rzeczywiście na Oponeo jest mnóstwo wiedzy.
Nalepsze to nawet 800zł /szt, ale czy trzeba? Kto garbim jeździ 260km/h? albo wozi 735kg w bagażniku? albo 160km/h w ulewnym deszczu?
Ustalasz potrzeby, czyli gdzie się poruszasz, jak szybko, jak masz odśnieżone drogi, czy często po śniegu (śnieg po uszy, czy cienki?) czy jednak po słonym asfalcie?
I już.
Przykład: kupiłem letniawki w Biedrze za cenę sporo niższą niż gdziekolwiek w necie. Trzymają.Jeżdżą, wodę odsączają.Niestety powyżej 80km/h hałasują bardzo niemile. Tak to działa.
Ustal budżet, potem zastosowanie.

Tomacho 

Wysłany: 2018-11-20, 22:10   

Dagmara jakie przebiegi roczne robisz?Jeśli do 15 tys.,nie mieszkasz w górach,to również jak kolega z pierwszego postu polecam wielosezonowe.Kupiłem w zeszłym roku na próbę Nokiany za trochę ponad 1000zł.Zima była żadna można powiedzieć,ale śniegu spróbowały,nigdzie nie utknąłem.Latem cichutkie,jak najbardziej polecam.Kiedyś byłem przeciwnikiem całorocznych,ale klimat się zmienia,śniegu jak na lekarstwo.Przemyśl.

sasiad 

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2018-11-24, 17:41   

w ubiegłym roku gdzieś pod koniec lata za kwotę 670pln kupiłem takie 4 nowe
ZIMOWE 205/55R16 KORMORAN SNOWPRO B2 RANT
po mieście nie jeżdżę za to po drogach 5 kategorii odśnieżania świetnie się spisywały
w drugim aucie mam Nokian WR D3 i uwierz mi nie zauważyłem różnicy
a podobne te pierwsze to budżetowe a te drugie to premium
Podstawowa zasad nowe to nowe i głębokość bieżnika

Beetlejuice 

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2018-11-24, 21:04   

Tomacho napisał/a:
polecam wielosezonowe.

Jeszcze jedna wątpliwość: co powie np czeska czy niemiecka policja jak wjedziesz tam zimą?
Oni mają obowiązek zakładania zimówek od któregoś listopada do wiosny.
Chyba,ze tam nie jeździsz.
Albo oni uwzględniają wielosezonowe.

wacie72 

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2018-11-24, 21:25   

Gdzieś mi się obiło o uszy że opony wielosezonowe respektują ale tylko te z oznaczeniem M+S czyli "błoto i śnieg".
Tak mi się coś pamięta. <myśli>

Damiano01 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2018-11-25, 20:19   

Najlepiej nowe i nigdy chińczyki ;)
Ostatnio zmieniony przez Damiano01 2018-11-25, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  

Beetlejuice 

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2018-11-26, 21:34   

Dlaczego?

Odpowiedz do tematu