Strona Główna newbeetle.pl
FORUM NEW BEETLE CLUB POLAND

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Piwek
2013-06-03, 10:43
Historia zmian modeli New Beetle
Autor Wiadomość
LamePL 

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2013-05-31, 12:36   Historia zmian modeli New Beetle

Pomyślałem, że może komuś pomoże w wyborze...

NEW BEETLE Historia zmian

1998
Volkswagen wypuszcza New Beetle. Jedynie(?) silniki 2.0 benzyna oraz 1.9 TDI są dostępne w sprzedaży. Dostępne modele to GL/GL TDI oraz GLS/GLS TDI.
Niektóre źródła (wiki) podają dostępność silnika 1.8T.

1999
Dodano kierunkowskazy do błotników oraz tylne oświetlenie wnętrza pojazdu.
Ukazuje się silnik 1.8T (150 koni) „zapożyczony” z Audi TT. Jest dostępny wyłącznie w modelu GLX. Pojazd można rozpoznać po dodanym spojlerze na szczycie klapy.
Jako opcja wyposażenia zostaje dodany szyberdach.
Volkswagen dodaje ABS jako standardowe wyposażenie NB.

2000
Volkswagen dodaje immobilizer jako standardowe wyposażenie NB.
Ponadto pojawia się kontrolka czujnika/serwisu hamulców na tablicy rozdzielczej.

2001
Volkswagen zmienia kształt lusterek w NB – zostają powiększone i zamocowane niżej, aby poprawić widoczność.
Od pierwszego maja tego roku w NB pojawia się nowa wersja uchwytów na kubeczki (o większej pojemności).
Jest to także czas udostępnienia w opcji radia Monsoon. Jego instalację można rozpoznać po umieszczonych dodatkowych głośnikach w podszybiu.
w wersji 1.8T jako opcja wyposażenia zostaje dodany szyberdach.

2002
Volkswagen decyduje się na zmianę zamków na cichszy model. Razem z tą zmianą VW zmienia wygląd zamka klapy (z uchylnego/obrotowego na normalny).
Udostępniony do sprzedaży zostaje model Turbo S ze 180 konnym silnikiem i 6 biegową skrzynią. Wyróżnia się on zmienionym wyglądem zewnętrznym i wnętrza min.: kierunkowskazami przy światłach drogowych, zderzakami, czarno-szarymi sportowymi siedzeniemi i stylizowanymi felgami DeltaX.
Model GLX 1.8T zostaje wzbogacony o opcje czujnika deszczu, aut. przyciemnianego lusterka i nowych felg Daytona 17”. Ponadto zmodyfikowano oprogramowanie spojlera – otwiera się przy 70 kmh a nie 150 kmh jak w poprzednich rocznikach.

2003
Jest to ostatni rok produkcji modelu Turbo S (180 koni).
VW wprowadza tempomat i elektrycznie sterowane szyby, jako standard we wszystkich NB.
Na rynku ukazuje się „bezdachowiec” NB Convertible. Silniki do wersji NB Convertible to 2.0 benzyna i 1.8T. Skrzynie to 5 biegowy manual lub 6 biegowy automat (z funkcją Tipronic) zaprojektowany specjalnie tego modelu. Także w tym modelu kierunkowskazy zostają przesunięte ze zderzaka na lusterka. Inne wersje NB będą czekać na modyfikacje kierunkowskazów do Maja 2003 roku.

2004
To rok zmian dla modeli z silnikiem 1.9 TDI. Ze względu na modyfikacje wtrysków ich moc zostaje podniesiona z 90 do 100 koni mech. Nowe silniki cechuje lepsza kultura pracy (wyciszenie) kosztem ekonomii (spalanie). VW udostępnia także dla modeli TDI nową skrzynię automatyczną w systemie DSG (direct shift gearbox) z podwójnym sprzęgłem.
Światła BiXenon zostają udostępnione, jako opcja do modelu 1.8T.
VW poprawia włącznik świateł awaryjnych i przenosi go z dołu konsoli w miejsce pomiędzy wylotem powietrza a kontrolką poduszek powietrznych.
VW modyfikuje poduszki powietrzne w siedzeniach dodając funkcję “Head Protection Chamber” tak, aby chroniły nie tylko korpus, ale i głowę.

2005
Ostatni rok produkcji silników 2.0 i 1.8T.
VW wprowadza radio z czytnikiem CD, jako standard we wszystkich modelach. Do radia w standardzie dodane zostaje wyjście aux (w pobliżu przycisków podgrzewania siedzeń na dole konsoli).
Modyfikacji zostaje poddana aut. skrz. biegów w modelu NB 2.0 benzyna. Ma ona teraz 5 biegów.

2006
Ostatni rok produkcji silnika 1.9 TDI.
VW uaktualnia wygląd zewnętrzny NB poprzez modyfikację świateł drogowych i stop (większe i bardziej owalne).
VW wprowadza nowy, 5 cylindrowy, rzędowy silnik o pojemności 2.5 litra z łańcuchem rozrządu zamiast paska. Silnik zastępuje wersje 2.0 i 1.8T, które zostają tym samym wycofane z produkcji.
Modyfikacji poddane zostają daszki przeciwsłoneczne.
VW dodaje, jako opcję 3 uchwyt na kubek (w okolicy hamulca ręcznego).
Modele GL i GLS zmieniają nazwę odpowiednio na Base i 2.5. Do modelu 2.5 zostają przygotowane 2 zestawy opcji dodatkowych w pakietach.

2007
VW wycofuje się z produkcji silników 1.9 TDI ze względu na zaostrzone normy emisji. Jedynym dostępnym sinikiem zostaje 2.5 rzędowy, 5 cylindrowy silnik benzynowy.
VW likwiduje ruchome uchwyty na kubki zastępując je wersją „na stałe”. Przy okazji znika czerwone podświetlenie typu LED w tym miejscu.

2008
VW zmienia nazwy wyposażenia z Base i 2.5 odpowiednio na S i SE.
NB Convertible są dostępne wyłącznie w wersji z aut, skrz. biegów.

2009
Podgrzewane siedzenia zostają wprowadzone, jako standardowe wyposażenie NB.
World Auto Co., Ltd w Wietnamie otrzymuje we wrześniu 2009 licencję na import i montaż New Beetle (CKD). Auto jest tam montowane i produkowane na rynek wietnamski do dziś (czerwiec 2013)

2010
W związku z zakończeniem produkcji NB ukazuje się wersja “Final Edition”.

Źródła:
Newbeetle.org
Wikipedia.org
VWVortex.com
VWzone.pl
VWgolf.pl
TDI-tunning.pl

PS. Za poprawienie możliwych błedów z góry serdecznie dziękuję ;)

Poprawione i uzupełnione
Edit by Piwek
 Autor postu otrzymał 3 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez Piwek 2013-06-03, 13:54, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Piwek, karmann, malarz23
WUJ SAM 

Otrzymał 137 piw(a)
Wysłany: 2013-06-03, 01:15   

Tu masz focię auta forumowego z 2000 roku, (Ala sorki że padło na Twoje auto, mam nadzieję że nie masz nic przeciwko)

Widzisz lusterka czy Ci zdjęcie powiększyć ??

Ciekawe masz źródła informacji, nie ma co. Zmiany które przytaczasz dotyczą lat modelowych a nie produkcji.

Dla Twojej informacji modele New Beetle są nadal produkowane, w Wietnamie. A Ty poświadczasz nieprawdę przytaczając jako przykład dowód czyjejś niewiedzy w postaci stwierdzenia że produkcję modelu zakończono w roku 2010.

Zatem jeśli będziesz jeszcze raz dedykował mi jakiś temat, proszę upewnij się najpierw czy to co masz napisać to 100% prawda, bo ktoś równie nie do końca poinformowany jak Ty, czytając Twoje posty nie daj Boże w uwierzy w ich treść.

Piwek 
wredna menda

Otrzymał 378 piw(a)
Wysłany: 2013-06-03, 06:19   

Panowie... Najlepsze jest to, że obaj macie rację... :)
Auto Ali jest modelowo 2001, ale produkcyjnie 2000 najprawdopodobniej. Też się spotkałem wcześniej z takimi różnicami.
Lusterka modelowo zostały dołożone w 2001, co nie znaczy, że auta, zarejestrowane w 2000 nie mogą już ich posiadać...

Natomiast o kierunkach ledowych nie wiedziałem :)

Tak czy inaczej ciekawa dawka info :)

Piwek
piwek@newbeetle.pl

LamePL 

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2013-06-03, 10:38   

1999: poprosze o dopisanie: Volkswagen dodaje ABS jako standardowe wyposażenie NB.
2001: poproszę o dopisanie: w wersji 1.8T jako opcja wyposażenia zostaje dodany szyberdach.
2009: poprosze o dopisanie: World Auto Co., Ltd w Wietnamie otrzymuje we wrześniu 2009 licencję na import i montaż New Beetle (CKD). Auto jest tam montowane i produkowane na rynek wietnamski do dziś (czerwiec 2013).

Źródła: poproszę o dopisanie: www.edmunds.com

Piwek 
wredna menda

Otrzymał 378 piw(a)
Wysłany: 2013-06-03, 10:43   

Później zmienię ci tego pierwszego posta, a póki co zmieniam dział tematu - w OGÓLNYM będzie lepiej wyglądał - mało tego przykleję go tam... :)

Piwek
piwek@newbeetle.pl

beetle 

Otrzymał 406 piw(a)
Wysłany: 2013-06-03, 13:43   

a skąd macie takie ciekawe wieści o bieżącej produkcji (składaniu - CKD) w Vietnamie?

Piwek 
wredna menda

Otrzymał 378 piw(a)
Wysłany: 2013-06-03, 13:49   

beetle napisał/a:
a skąd macie takie ciekawe wieści o bieżącej produkcji (składaniu - CKD) w Vietnamie?

A też to znalazłem, że Wietnamce robią dalej, tylko nie wolno im sprzedawać na zewnątrz...

Piwek
piwek@newbeetle.pl

LamePL 

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2013-06-03, 13:52   

beetle napisał/a:

po prawej pod obrazkiem tu http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_New_Beetle
i tu http://en.wikipedia.org/wiki/World_Auto

potwierdza to tez wietnamska strona vw: http://www.volkswagen.vn/vn/vi/models/beetle.html

aczkolwiek na oficjalnej stronie world auto nie ma tego modelu.

beetle 

Otrzymał 406 piw(a)
Wysłany: 2013-06-03, 14:30   

tia... i wietnamczyki sprzedają nerki i stoją w kolejkach aby kupić sobie akurat wymarzonego chrząszcza, samochód dla ludu <rotfl>

LamePL 

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2013-06-03, 14:39   

beetle napisał/a:
tia... i wietnamczyki sprzedają nerki i stoją w kolejkach aby kupić sobie akurat wymarzonego chrząszcza, samochód dla ludu <rotfl>

...z przyjemnością bym to sprawdził ale poziom mojego wietnamskiego wyklucza wejście do ich konfiguratora <rotfl>

beetle 

Otrzymał 406 piw(a)
Wysłany: 2013-06-03, 14:43   

o tym że World Auto – Volkswagen authorized importer ma w ofercie new beetle jest napisane w newsie z... 27/10/2009 <rotfl>

na stronie widzę że Volkswagen Vietnam nie ma w ogóle w ofercie New Beetle ani nawet The Beetle.
wg. mnie koniec produkcji to koniec, nie ma składania gdzieś na boku i sprzedawania po cichu wybranym (he he... przypomniały mi się prl-owskie talony <rotfl> )

karmann

Otrzymał 43 piw(a)
Wysłany: 2013-06-20, 10:35   

szkoda.... znam jedną wietnamkę :)

LamePL 

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2013-06-20, 13:28   

karmann napisał/a:

ja znałem kiedyś parę - wszystkie miały ten sam adres: pl. Konstytucji, Warszawa <rotfl>

dziubek 

Otrzymał 5 piw(a)
Wysłany: 2013-06-22, 14:57   

LamePL napisał/a:
karmann napisał/a:

ja znałem kiedyś parę - wszystkie miały ten sam adres: pl. Konstytucji, Warszawa <rotfl>

wytłumaczyć proszę Pomorzakowi???

LamePL 

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2013-06-22, 18:50   

dziubek napisał/a:
LamePL napisał/a:
karmann napisał/a:

wytłumaczyć proszę Pomorzakowi???

Dawno, dawno temu, za 7 lasami, za 7 górami w mieście zwanym Warszawa żył sobie Król Pierwszy Sekretarz KC PZPR.
Ten Król kazał rozebrać stare zabytkowe budynki a z ich cegieł wybudować dzielnicę mieszkaniową MDM. W samym środku tej dzielnicy umieścił plac, olbrzymi i piękny plac z kolumnami, tramwajami, Biblioteką Uniwersytecką, kawiarnią Hortexu pachnącą owocami i lodami oraz jedyną w mieście restauracją chińską "Shanghaj".
Król umarł i umarło królestwo ale plac pozostał. Poddani zdecydowali, że wielkie place i huczne marsze nie są im wiecej potrzebne... Plac oddano w zarządzanie narodowi Wietnamskiemu... Rzędem rozstawiono budki białe, plastikowe i strach blady padł na psie sfory i stada gołębi. I tylko rzesze użytkowników Biblioteki były zadowolone. Na szczęście sfory i stada nie okazały sie zbyt liczne a i gust i kieszeń pobliskiej placówki ewoluowały w kierunku zdrowszego posiłku ze zmniejszoną ilością białka zwierzęcego. I tak oto Wietnamczycy zwrócili plac miastu i poddanym, a Ci do tej pory z rozrzewnieniem wspominają czas tej gastronomicznej okupacji.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
dziubek
Odpowiedz do tematu