newbeetle.pl Strona Główna newbeetle.pl
FORUM NEW BEETLE CLUB POLAND

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[2.0 AZJ 2002r] Problem z doborem przegubów/ półosi
Autor Wiadomość
Zakatek 

Wysłany: Nie Lut 05, 2017 12:44 am   [2.0 AZJ 2002r] Problem z doborem przegubów/ półosi

Witam wszystkich serdecznie.
Zdiagnozowałem w swoim NB uszkodzony przegub, jutro lub pojutrze powinienem zabrać się za demontaż. Szukając w internecie owych części natrafiłem na całe półosie o numerze katalogowym 1J0 407 271KJ. Niestety nie widzę oznaczeń na swoich przegubach, a nie znalazłem żadnego katalogu który potwierdzałby kompatybilność z moim silnikiem, czyli 2.0 AZJ 2002r. Bardzo dziękuje za każdą wskazówkę, opinię na jakości firm produkujących przeguby.
Ostatnio zmieniony przez Zakatek Nie Lut 05, 2017 12:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

the_undertaker 
DEADMAN INC.

Otrzymał 280 piw(a)
Wysłany: Nie Lut 05, 2017 3:44 pm   

Domyślamy się, że chodzi o przegub zewnętrzny...

Katalog podaje, że do Twojego auta "przegub zewnętrzny wraz częściami do montażu" ma oznaczenie 1J0498099BX. Literka X na końcu oznacza, że część jest regenerowana więc numer bez literki "X" też powinien być poprawny.

Zamiennik SKF ma numer "VKJA 3011" i jest tego trochę na Alledrogo.
Ostatnio zmieniony przez the_undertaker Nie Lut 05, 2017 3:51 pm, w całości zmieniany 3 razy  

Zakatek 

Wysłany: Nie Lut 12, 2017 10:46 pm   

W końcu po bezowocnych poszukiwaniach na znanym portalu aukcyjnym zdecydowałem się kupić w sklepie stacjonarnym po długim wyszukiwaniu po numerze VIN. Wybrałem SKF na przeguby wewnętrzne i Metelli na zewnętrzne. Dodatkowo okazało się że do wymiany miałem drążki kierownicze. Jednakże po kilku godzinach w garażu nastała cisza na nierównościach :D Dziękuje za wcześniejszą odpowiedź.

Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach