To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
newbeetle.pl
FORUM NEW BEETLE CLUB POLAND

Elektryka - światło stop

choody - Czw Lut 12, 2015 9:51 am

czujnik na pewno nie
Radziu - Czw Lut 12, 2015 2:28 pm

choody napisał/a:
a abs ci sie tez zaswieca?

zapala mi się tylko to

Piwek napisał/a:
Czujnik stopu nie pasuje mi do tej układanki...

czyli stawiacie na problem z masą jednak?

choody napisał/a:
Deko nad podłogą bagażnika , brązowe kable podłączone do jednej śruby

to jest pod wykładziną bagażnika gdzie zapas? szukałem tam i nie znalazłem. wyjąłem także lewą lampę i tam nic nie ma,wiązka od lampy idzie w dół pod styropian (wypełneinie zderzaka?). Ktoś może być tak dobry i fotkę cyknąc gdzie tego szukać?

the_undertaker - Czw Lut 12, 2015 3:09 pm

Ja złapałem jedną masę jak rozbierałem bagażnik pod lewą osłoną w bagażniku i tam sobie instalację od wzmacniacza podpinałem.
Radziu - Pią Lut 13, 2015 2:41 pm

Panowie,gdzie ta sruba po lewej w bagazniku co trzyma mase lampy? Wyjalem lampe i nie ma. Zdjalem tem naterial z boku bagaznika i nie ma rowniez
the_undertaker - Pią Lut 13, 2015 3:41 pm

Widzisz żebym wiedział, że się kiedyś przyda to bym fotkę swego czasu cyknął. Na 100% mam masę podłączoną po lewej stronie pod boczkiem bagażnika. Nawet na rysunkach w wiązce pokazany jest przewód masowy po lewej stronie.

Szukam w necie, ale nigdzie nie mogę trafić na fotkę bagażnika z rozebranym lewym boczkiem. Ktoś tu (nie pamiętam kto) będzie to rozbierał żeby pas bezpieczeństwa naprawić to może fotki cyknie.

Radziu - Pią Lut 13, 2015 4:10 pm

the_undertaker, ale mowisz o tym materiale, czy o tym plastiku calym, ktory jest nad nim? jak zdjalem ten material to jest tylko blacha i nic wiecej
the_undertaker - Pią Lut 13, 2015 5:19 pm

Nie no całość niestety.
Radziu - Pią Lut 13, 2015 6:03 pm

wlasnie probowałem zdjąć plastik nad tą materiałową wykładziną, odkręciłem śruby pod kratką, ale jeszcze jedna jest pod środkową plastiową osłoną -tą z brzegu jak sie klapę otwiera i ją trzeba najpierw zdjąć. tu jest problem, bo takie plastikowe wkręciki są i za nic w świecie nie mogę ich wyjąć... jest jakiś patent na ich wyjęcie?
beetle - Pią Lut 13, 2015 9:23 pm

Radziu napisał/a:
gdzie ta sruba po lewej w bagazniku co trzyma mase lampy?

w tych spinkach wbija się kołek w środku na wylot i wymienia spinki na nowe <luzik>

Radziu - Sob Lut 14, 2015 11:31 am

po pracy pogrzebie dalej ;)

wczoraj jak grzebałem i przy zapalonym aucie wciskałem hamulec sprawdzić, czy może cudem nie wróciły światłą stopu, zapaliła się ta kontrolka ESP i nie gasła już. dodam, że auto nie zrobiło ani metra. zgasiłem, odpaliłem, kilka razy wcisnąłem hamulec i znowu się zaświeciła. To ma związek z brakiem masy lampy tylnych także? mi wciąż po głowie chodzi, że to może być czujnik św. stopu.

Piwek - Sob Lut 14, 2015 2:10 pm

Zdecydowanie podpiął bym się pod kompa... Szkoda czasu na zgadywanie :)
maxikom - Sob Lut 14, 2015 2:49 pm

Popieram ,od sprawdzenia błędów kompem powinno się zacząć zabawę w naprawy. Objawy mogą być podobne a kasy szkoda wydawać na zbędne niepotrzebne wymiany.
Radziu - Pon Lut 16, 2015 4:30 pm

panowie, takie oto wywala mi błędy. będę wdzięczny zainterpretację
Cytat:

Address 01: Engine Labels: 036-906-034-APE.LBL
16955 - Brake Switch (F): Implausible Signal
P0571 - 35-10 - - - Intermittent

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer
P1570 - 35-10 - - - Intermittent

Address 03: ABS Brakes Labels: Redir Fail!
01435 - Brake Pressure Sensor 1 (G201)
008 - Implausible Signal

Address 15: Airbags Labels: 6Q0-909-605-VW5.LBL
00532 - Supply Voltage B+
07-10 - Signal too Low - Intermittent

Address 56: Radio Labels: Redir Fail!
00852 - Loudspeaker(s); Front
36-00 - Open Circuit

the_undertaker - Pon Lut 16, 2015 4:41 pm

Radziu napisał/a:
zapala mi się tylko to

Wygląda na to, że ta kontrolka wyżej zapala Ci się w związku z błędem czujnika G201 i jest to osobny problem. Błąd 01435.

A za stopy jednak odpowiada czujnik stopu. Błąd 16955.

Sprawdź jeszcze dokładnie wszystkie żarówki z tyłu dla spokojności.

No i głośnik z przodu coś nie teges chyba ;)

Radziu - Pon Lut 16, 2015 5:52 pm

the_undertaker, dzieki.
the_undertaker napisał/a:
Wygląda na to, że ta kontrolka wyżej zapala Ci się w związku z błędem czujnika G201 i jest to osobny problem. Błąd 01435.

na forum Audi A3 znalazlem, ze komus tez ten blad wywalalo i po wymianie czujnika swiatel stopu zniknal. u mnie tez zaczal pojawiac sie wraz z awaria swiatel, wiec moze i u mnie jedno lekarstwo na wszystko ;)

A za stopy jednak odpowiada czujnik stopu. Błąd 16955.

czy czujnik swiatel stopu jest kolo/pod pedala hamulca? czy przy pompie ABS?

Sprawdź jeszcze dokładnie wszystkie żarówki z tyłu dla spokojności.

to sprawdzilem na poczatku, zanim na forum zaczalem glowe zawracac ;)

No i głośnik z przodu coś nie teges chyba ;)

tak, zgadza sie. to akurat wiem, bo slysze :P "przerwany obwod", czyli chyba gdzies przewod sie uwalil :/

the_undertaker - Pon Lut 16, 2015 6:04 pm

Faktycznie wszelakiej maści fani Audi i nie tylko piszą o powiązaniu jednak tych błędów i wskazują na winę w czujniku stopu lub kabelkologii/kostkologii z nim związanych. Tak czy inaczej możesz zacząć od czujnika stopu bo to chyba najtańsza opcja do wymiany. Skasować błędy, pojeździć i zobaczyć co się pojawia po skasowaniu.

A tego błędu odnośnie poduszki powietrznej nie da się skasować na stałe?

Radziu - Pon Lut 16, 2015 6:54 pm

A tego błędu odnośnie poduszki powietrznej nie da się skasować na stałe?

tego nie wiem, w tym aucie jeszcze ani razu nie probowalem kasowac, zreszta nie wiem w VCDSie jak to zrobic (dopiero go sciagnalem, wczesniej uzywalem polskiego VAGa, ale nie dziala mi na windows7, a starego laptopa nie mam).

[ Dodano: Wto Lut 17, 2015 8:25 pm ]
odwiedziłem salon VW, po numerze VIN sprawdzono i sprzedano mi czujnik o numerze 1C0945511A. przyjechałem do domu, wyjąłem stary czujnik i był to zamiennik o numerze Jl51000-533 - taki jak tutaj http://www.minedzone.com/...21663603976.htm
różni się on z wyglądu, wiec mam wątpliwości czy sprzedano mi właściwy. dodatkowo po zamontowaniu nowego nic się nie dzieje, światła maja zero reakcji. gdy wloze stary to nadal mam takie cyrki jak miałem. czy coś robię nie tak, czy o co może chodzić?

beetle - Wto Lut 17, 2015 10:22 pm

przy montowaniu switcha trzeba przestrzegać pewnych zasad:
brake light switch install

choody - Śro Lut 18, 2015 12:06 am

Czujnik działa dopiero po zablokowaniu w gnieździe
Radziu - Śro Lut 18, 2015 5:29 pm

faktycznie, nie przekręciłem do końca, przez co czujnik się nie "uzbroił". trzeba do samego końca, aż usłyszymy dość głośne "pstryk"

wymiana czujnika świateł STOPu wyeliminowała mój problem migoczących świateł tylnych oraz zapalającą się kontrolkę ESP w czasie jazdy. Nie była to jednak masa.

[ Dodano: Pon Sie 17, 2015 4:04 pm ]
panowie, znowu mam ten sam problem co wczesniej (przed wymiana czujnika swiatel stopu)
czyli
Cytat:
gdy mam wlaczone swiatla mijania, nie wlaczaja mi sie swiatla stopu gdy hamuje.
gdy mam wlaczone pozycyjne, gdy wciskam hamule zapala sie prawy stop i gorny i jednoczesnie gasnie pozycyjne tylne lewe.
gdy mam wylaczone swiatla zapalaja sie wszystkie 3 swiatla stopu po wcisnieciu hamulca.

tym razem komputer nei wywala bledu czujnika swiatel stopu, ale mimo to go wymienilem i nie dalo to efektu. Pomocy :)

Piwek - Pon Sie 17, 2015 3:07 pm

...a nie mówiłem ?? :P

Ale tak na serio, to masę uporządkowałeś ??

Radziu - Pon Sie 17, 2015 3:14 pm

Piwek napisał/a:
Ale tak na serio, to masę uporządkowałeś ??

tak, juz jak grzebalem poprzednim razem, rozebralem pol bagaznika i boczka, zeby sie tam dostac :P poleglo przy tym kilka kolkow i dwa piwa ;) wiec to odpada, jak i czujnik swiatel stopu. wyjalem tez lampe, poczyscilem styki, wymienilem zarowke. nie mam juz pomyslow.

beetle - Pon Sie 17, 2015 3:35 pm

włącznik świateł podmień dla testu <myśli>
Piwek - Pon Sie 17, 2015 3:37 pm

beetle napisał/a:
włącznik świateł podmień dla testu <myśli>

Namawiałem go już w lutym na taki ruch, ale nie ma od kogo...

Radziu - Pon Sie 17, 2015 4:42 pm

jeszcze jedno zauwazylem dzisiaj, gdy wylacze swiatla i wcisne pedal hamulca, to zapala sie lewa pozycyjka z przodu (wtedy gasnie lewe swiatlo stopu jednoczesnie).

[ Dodano: Pon Sie 24, 2015 4:24 pm ]
podmiana włącznika nie dała efektu...